Իշխանությունը, որն ունակ չէ գործել ի շահ սեփական երկրի անվտանգության, չի կարող շարունակել պաշտոնավարել. Սպիտակի քաղաքապետը բանակի կողքին է
Սպիտակ համայնքի ղեկավար Գագիկ Սահակյանն իր սատարումն ու զորակցությունն է հայտնել Հայոց բանակին։
«Այն իշխանությունը, որն ունակ չէ գործել ի շահ սեփական երկրի անվտանգության, չի կարող շարունակել պաշտոնավարել:
Մշտապես եղել և մնում եմ մեր բանակի կողքին: Իմ աջակցությունն եմ հայտնում ՀՀ ԶՈՒ Գլխավոր շտաբի և բանակային միավորումների հրամանատարական կազմի կողմից ներկայացված պահանջին։
Շարունակում եմ մնալ այն համոզմունքին, որ Հայոց բանակի ու հայ ժողովրդի միասնականությամբ կարող ենք կառուցել անվտանգ ու կայուն հայրենիք», - ասված է Սահակյանի տարածած հայտարարության մեջ։

Власть, которая неспособна действовать в интересах безопасности страны, должна уйти – мэр Спитака поддержал армию
Руководитель общины Спитак Гагик Саакян выступил с заявлением, выразив свою поддержку Армянской армии.
«Та власть, которая неспособна действовать в интересах безопасности собственной страны, должна уйти.
Я всегда был и остаюсь с армией. Выражаю свою поддержку требованию, представленному Генштабом ВС и командным составом армейских соединений.
Продолжаю придерживаться убеждения, что путем консолидации Армянской армии и армянского народа мы можем построить безопасную и стабильную Армению», - говорится в распространенном Саакяном заявлении.