Համաձայն եմ հակասահմանադրական քայլ անել, եթե բանակը հանգիստ թողնեն. Մարուքյան
Իշխանությունն արտահերթ ընտրություն չի ուզում՝ գիտեն, որ պարտվելու են, լրագրողների հետ զրույցում արձանագրեց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը: Նա ընդգծեց, որ իշխանությունն ամենօրյա ռեժիմով պատրվակ է փնտրում ընտրությունը վիժեցնելու համար:
«Ցանկացած կոմպրոմիսի պատրաստ ենք, ցրեք խորհրդարանը, գնանք ընտրության: Ինչ ուզի՝ պատրաստ եմ, ցանկացած հուշագիր ստորագրում եմ՝ կցրի՞: Իրենց փաստարկները պատրվակներ են՝ առանց նախապայմանների, նախապայմաններով... », - ասաց Մարուքյանը:
Նա ավելացրեց, որ համաձայն է հակասահմանադրական քայլ անել, եթե բանակը հանգիստ թողնեն, որովհետև դա հղի է ցնցումներով:
Ընդդիմադիր պատգամավորը նաև նկատեց.
«Նրանք ուզում են որքան կարող են երկիրն էս ձևով պահել, իրենց օպոնենտներին նստացնել, բանտերը լցնել էդ մարդկանցով, հետո կկազմակերպել ընտրություններ, կամ էլ՝ չէ: Բայց քանի որ պոտենցիալ կոմպետենտություն չունեն՝ անգամ ռեպրեսիաներ անելու, դա էլ իրենց մոտ չի ստացվում: Հետևաբար, տակը մնացել է էս «ղալմաղալը», իրենց կարող են միայն «ղալմաղալ» անել, երկիրը քաոսի վերածել»:

Я согласен пойти на антиконституционный шаг, если они оставят в покое армию – Эдмон Марукян
Власти не хотят проводить внеочередные выборы, поскольку знают, что проиграют, заявил сегодня журналистам руководитель парламентской фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян.
Он подчеркнул, что власти в каждодневном режиме ищут повод, чтобы избежать выборов.
«Мы готовы на любой компромисс: распустите парламент, идите на выборы. Я готов ко всему, что он захочет: подпишу любой меморандум. Распустит парламент? Их аргументы просто предлог – без предусловий, с предусловиями…», - сказал Марукян.
Он добавил, что согласен пойти на антиконституционный шаг, если они оставят в покое армию, поскольку это может привести к потрясениям.
Оппозиционный депутат также отметил:
«Они хотят как можно дольше удерживать страну в таком состоянии, посадить всех своих оппонентов, заполнить тюрьмы, а потом организуют выборы или нет. Но поскольку они потенциально некомпетентны, им не удается даже провести репрессии. Следовательно, остается только "шумиха", они способны только поднимать "шумиху", ввергать страну в хаос».