Այո՛, կազմակերպվել է մարզերից ինչ-որ մարդկանց տեղափոխում. Ալեն Սիմոնյան
Ենթադրենք` աշխատանքային ժամին են մարդկանց մարզերից տեղափոխել Երևան՝ Նիկոլ Փաշինյանի հրավիրած հանրահավաքին մասնակցելու և ի՞նչ, այսօր խորհրդարանում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը։
«Այո՛, կազմակերպվել է մարզերից ինչ-որ մարդկանց տեղափոխում, բայց դա անվանել վարչական ռեսուրսի կիրառում՝ կլինի միայն այն պարագայում, երբ ԱԺ-ի կամ ՊՆ-ի, ոստիկանության ավտոբուսն ուղարկենք ՔՊ-ի համակիր բերելու», - ասաց Ալեն Սիմոնյանը՝ արձագանքելով դիտարկմանը, թե նախօրեին իշխանությունը հանրահավաքին մարդկանց բերելու համար վարչական ռեսուրս է կիրառել։
Սիմոնյանի խոսքով՝ իրականացրած բոլոր հարցումները ցույց են տալիս, որ «Քաղաքացիական պայմանագիրը» և Նիկոլ Փաշինյանն ունեն տասնապատիկ ավելի շատ վարկանիշ, քան ընդդիմության բոլորը միասին վերցրած։

Да, была организована доставка каких-то людей из областей в Ереван – Ален Симонян
Предположим, что людей в рабочее время доставляли из областей в Ереван для участия в митинге Никола Пашиняна, ну и что, заявил сегодня журналистам вице-спикер парламента Ален Симонян.
«Да, была организована доставка каких-то людей из областей, но называть это применением административного ресурса можно только в том случае, если за сторонниками партии «Гражданский договор» отправлялись автобусы парламента, Минобороны или полиции», - сказал Ален Симонян, касаясь замечания, что вчера власти использовали административный ресурс, чтобы обеспечить присутствие людей на митинге Пашиняна.
По словам Алена Симоняна, все проведенные опросы свидетельствуют о том, что рейтинг  партии «Гражданский договор» и Никола Пашиняна в десять раз выше, чем у всей оппозиции вместе взятой.