Բայդենը և Մեքսիկայի նախագահը բանակցություններ են վարել
Բանակցությունների ընթացքում ԱՄՆ և Մեքսիկայի նախագահներ Ջո Բայդենը և Անդրես Մանուել Լոպես Օբրադորը քննարկել են կորոնավիրուսի դեմ պայքարում համագործակցությունը, կլիմայի խնդիրները և սահմանին փոխգործակցությունը: Այդ մասին է վկայում երկու երկրների համատեղ հայտարարությունից, որը տարածել է Սպիտակ տունը:
Ինչպես բանակցություններից հետո հայտարարել է Սպիտակ տունը, Միացյալ Նահանգների և Մեքսիկայի նախագահները ընդգծել են երկու երկրների մոտ լինելը և փոխադարձ հարգանքի հիման վրա հարաբերությունների զարգացման անհրաժեշտությունը:
«Ղեկավարները մտադիր են համագործակցել COVID-19 համաճարակի դեմ պայքարելու, տնտեսական փոխազդեցությունը վերակենդանացնելու և կլիմայի խնդիրների շուրջ համագործակցության ուղիներ գտնելու համար», - ասված է հայտարարության մեջ:

Байден и президент Мексики провели переговоры
Президенты США и Мексики Джо Байден и Андрес Мануэль Лопес Обрадор в ходе переговоров обсудили сотрудничество в борьбе с коронавирусом, проблемы климата и взаимодействие на границе. Это следует из совместного заявления двух стран, распространённого Белым домом.
Как сообщил Белый дом по итогам переговоров, президенты США и Мексики подчеркнули близость двух стран и необходимость развивать отношения на основе взаимоуважения.
«Лидеры намерены взаимодействовать в вопросах борьбы с пандемией COVID-19, оживления экономического взаимодействия, а также поиска путей сотрудничества в вопросах климата», — говорится в заявлении.