Թբիլիսիում բողոքի ցույցի ընթացքում ձերբակալվել է յոթ մարդ
Վրաստանի ՆԳՆ աշխատակիցները խորհրդարանի շենքի մոտ ընդդիմության ցույցի ժամանակ բերման են ենթարկել յոթ մարդու, որոնք պահանջում էին ազատ արձակել պատգամավոր, «Միացյալ ազգային շարժում» կուսակցության նախագահ Նիկա Մելիային: Այս մասին երեքշաբթի ТАСС-ին հայտնել են ՆԳՆ մամուլի ծառայությունից:
«Մենք հաստատում ենք յոթ մարդու կալանավորումը: Նրանք բերման են ենթարկվել ոստիկանությանը չենթարկվելու համար», - ասել է մամուլի պատասխանատուն:
Ընդդիմության ցույցը Թբիլիսիում՝ խորհրդարանի շենքի մոտ, տեղի է ունենում առավոտից:
Քաղաքացիները հավաքվել են խորհրդարանի մուտքի մոտ և սուլում են օրենսդիր մարմին ժամանող պատգամավորներին: Ժամանակ առ ժամանակ բախումներ են տեղի ունենում ոստիկանության հետ: Ցուցարարներից ոմանք փորձում են փողոցներ փակել, սակայն ոստիկանության ուժեղացված ջոկատները նրանց դա թույլ չեն տալիս:
Վրաստանում բողոքի ցույցերը տեղի են ունենում փետրվարի 23-ից, երբ ձերբակալվել էր ընդդիմադիր Նիկա Մելիան:

На акции протеста в Тбилиси задержали семь человек
Сотрудники МВД Грузии задержали семь человек на акции протеста оппозиции у здания парламента, требующей освобождения депутата, председателя партии «Единое национальное движение» Ники Мелии. Об этом во вторник ТАСС сообщили в пресс-службе МВД.
«Задержание семи человек подтверждаем. Они задержаны в административном порядке за неподчинение полиции», - сказал сотрудник пресс-службы.
Митинг оппозиции в Тбилиси у здания парламента проходит с утра. Оппоненты собрались у входов в парламент и освистывают депутатов, которые прибывают в законодательный орган. Время от времени происходят стычки с полицией. Часть митингующих пытается перекрыть улицы для проезда автомобилей, однако усиленные наряды полиции не дают им этого сделать.