Արա Սաղաթելյանի գործով դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ
ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանի գործով դատարանը հեռացել է խորհրդակցական սենյակ, լրագրողների հետ զրույցում ասաց Սաղաթելյանի պաշտպան Հակոբ Ենոքյանը։
«Շատ լավ քննարկում ընթացավ, մեր բողոքը քննարկվեց։ Առաջադրված մեղադրանքի անհեթեթությունն ապացուցելու նպատակով Միհրան Պողոսյանը հենց դատական նիստի ընթացքում համակցվեց «Proton VPN» հավելվածով և հենց նույն IP հասցեով, որը վերագրվում է միայն այս գործով անցնող 4 անձանց», - ասաց Հակոբ Ենոքյանը։
Փաստաբանի խոսքով՝ այդպիսով անհեթեությունն առավել առարկայական է դարձել։
Հակոբ Ենոքյանը նշեց, որ Սաղաթելյանը ներկա է եղել նիստին և ասել, որ իր պատկերացմամբ այս ամենն ուղղված է իրեն մեկուսացնելուն և դա պայմանավորված է իր հակաադրբեջանական գործունեությամբ։
Նշենք, որ դատարանի որոշումը կհրապարակվի մարտի 5-ին՝ ժամը 16։00-ին։
Հիշեցնենք՝ փետրվարի 21-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Արմինե Մելիքսեթյանի, բավարարել էր ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանին կալանավորելու վերաբերյալ Ազգային անվտանգության ծառայության միջնորդությունը։

Суд по делу Ара Сагателяна удалился в совещательную комнату
Суд по делу бывшего руководителя Аппарата Национального Собрания Армении Ара Сагателяна удалился в совещательную комнату, заявил сегодня журналистам адвокат Сагателяна Акоп Енокян.
«Состоялось очень хорошее обсуждение. Чтобы доказать всю абсурдность предъявленного обвинения, Мигран Погосян прямо в ходе судебного заседания подключился к тому же приложению «Proton VPN» и по тому же IP адресу, который приписывается только четырем проходящим по этому делу лицам», - сказал Акоп Енокян.
По словам адвоката, таким образом, абсурдность обвинения стала более предметной.
Акоп Енокян отметил, что Ара Сагателян присутствовал на заседании и сказал, что, по его мнению, все это направлено на его изоляцию и обусловлено его анттиазербайджанской деятельностью.