Վազգեն Մանուկյանը կանչվել է Քննչական կոմիտե՝ հարցաքննության
Հայրենիքի փրկության շարժման վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը կանչվել է ՀՀ Քննչական կոմիտե՝ հարցաքննության:
Հիշեցնենք՝ Վազգեն Մանուկյանի արած հայտարարությունների կապակցությամբ ՀՀ ոստիկանությունում հարուցվել էր քրեական գործ՝ ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 301-րդ հոդվածի հատկանիշներով (Իշխանությունը զավթելուն, տարածքային ամբողջականությունը խախտելուն կամ սահմանադրական կարգը բռնի տապալելուն ուղղված հրապարակային կոչերը)։
Գործն ուղարկվել էր ՀՀ քննչական կոմիտե՝ վարույթ ընդունելու և նախաքննություն կատարելու նպատակով:
Վազգեն Մանուկյանը հանրահավաքի ժամանակ հայտարարել էր, թե «պետք է պատրաստ լինել կայծակնային արագությամբ ապստամբելով՝ վերցնել իշխանությունը»:

Вазген Манукян вызван на допрос в Следственный комитет
Кандидат оппозиционного «Движения за спасение родины» на пост премьер-министра Вазген Манукян вызван на допрос в Следственный комитет Армении.
Напомним, полиция Армении возбудила уголовное дело в связи с заявлениями Вазгена Манукяна на митинге 20 февраля по признакам статьи 301 Уголовного кодекса Армении (Публичные призывы к насильственному захвату государственной власти, насильственному изменению конституционного строя).
Дело направлено в Следственный комитет для принятия к производству и начала предварительного следствия.
Вазген Манукян заявил на митинге, что «нужно быть готовыми с молниеносной быстротой путем восстания взять власть».