Հանրահավաքի մասնակիցները Վազգեն Մանուկյանի կոչով փակում են Ազգային ժողովի մուտքերը (Տեսանյութ)
Բաղրամյան պողոտայում հանրահավաքի մասնակիցները փակում են Ազգային ժողովի մուտքերը: Դա անում են ընդդիմության վարչապետի միասնական թեկնածու Վազգեն Մանուկյանի կոչով:
«Մենք շրջապատում ենք Ազգային ժողովը: Խորհրդարանը կաշխատի միայն այն ժամանակ, երբ կգա ընդունելու ժողովրդի ու պետության համար հարիր որոշում: Իսկ մինչ այդ, փակեք մյուս մուտքերը: Վրաններ կխփենք, կփակենք մուտքները, որպեսզի ոչ մի պատգամավոր չկարողանա մտնել շենք», - դիմելով ներկաներին՝ ասաց Մանուկյանը:
Վարչապետի թեկնածուի խոսքով՝ ԱԺ-ն միայն մեկ անելիք ունի՝ հավաքվել ու պահանջել Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականը:

Участники митинга перекрыли входы в парламент Армении
Участники митинга на проспекте Баграмяна перекрыли все входы в Национальное Собрание Армении. Они заблокировали входы в парламент после призыва единого кандидата оппозиции на пост премьер-министра Вазгена Манукяна.
«Мы окружаем Национальное Собрание. Парламент соберется тогда, когда будет готов принять надлежащее решение, устраивающее  народ и государство. А до этого перекройте остальные входы. Мы установим палатки и перекроем входы, чтобы ни один депутат не мог войти в здание», - заявил Вазген Манукян, обратившись к присутствующим.
По словам Вазгена Манукяна, перед парламентом Армении стоит лишь одна задача – собраться и проголосовать за отставку премьер-министра Никола Пашиняна.