Օնիկ Գասպարյանի ուղերձում հնչած հորդորը Զինված ուժերը ղեկավարման է վերցնում որպես հանձնարարական. հայտարարություն
10/03/2021 13:14
ՀՀ զինված ուժերի ղեկավար կազմը հայտարարությամբ է հանդես եկել։
«ՀՀ ԶՈւ ղեկավար կազմը միանում է գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանի ուղերձին և հաստատում հանրապետությունում առկա վիճակի վերաբերյալ մինչ այս տրված գնահատականները։ Առկա իրավիճակի հանգուցալուծումը մեկն է․ այն նշված է ուղերձում։
Զինվորական բարձրագույն հրամանատարական կազմի պաշտոններին նշանակված յուրաքանչյուր զինծառայողի կրած զրկանքները և հաղթահարած դժվարությունները գնահատել կարող են բացառապես ունակ անձինք
ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Օնիկ Գասպարյանի՝ 10․03․2021թ․ ուղերձում հնչած հորդորը Զինված ուժերը ղեկավարման է վերցնում որպես հանձնարարական»,-ասված է հայտարարությունում։

General Staff takes Onik Gasparyan's call addressed to militaries as assignment - statement
General Staff of Armenian Armed Forces issued a statement, noting that they join the message of Colonel-General Onik Gasparyan and confirm the assessments given by now to the situation existing in the republic.
“There is one solution to the existing situation – it is mentioned in the message [PM’s resignation]. Only capable people are able to value the deprivations and difficulties overcome by each military appointed on highest military commandership posts. Armed Forces takes the call of Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces, Colonel-General Onik Gasparyan made in his 10/03/2021 message as an assignment,” the statement said.