Թուրքական ԱԹՍ-ները հարձակվել են ռուսական «Պանցիր-Ս1»-ի վրա
Թուրքիայի Bayraktar անօդաչու թռչող սարքերը միաժամանակ հարձակվել են ռուսական հրթիռահրետանային «Պանցիր-Ս1»-ի համալիրի վրա, որը ծառայում է սիրիական բանակին: Այդ մասին հայտնում է Soha հրատարակությունը:
Զենիթային հրթիռաթնդանոթային համալիրի դեմ օգտագործվել է մոտ 20 թուրքական գրոհային անօդաչու սարք: Ինչպես նշվում է հոդվածում՝ զինամթերքներից մեկը պայթել է համալիրի մոտակայքում, որի պատճառով «Պանցիր-Ս1»-ին պատճառվել է փոքր վնաս, որը հետագայում վերացվել է ռուսական բանակի կողմից:
Միաժամանակ, թուրք ռազմական փորձագետ Էնես Քայը պարզաբանել է, որ հարձակումը հետ մղելիս սիրիացիները թույլ են տվել մի շարք սխալներ:

Турецкие БПЛА совершили атаку на российский «Панцирь-С1»
Беспилотные аппараты Турции Bayraktar одновременно атаковали российский ракетно-пушечный комплекс «Панцирь-С1», находящийся на вооружении армии Сирии. Об этом сообщает издание Soha.
Против ЗРПК было задействовано около 20 турецких ударных беспилотников. Как отмечается в статье, один из боеприпасов взорвался рядом с ракетно-пушечным комплексом из-за чего «Панцирь-С1»получил минимальные повреждения, которые впоследствии были устранены российскими военными. При этом турецкий военный эксперт Энес Кай уточнил, что в ходе отражения атаки сирийцы допустили ряд ошибок.