ԱՀԿ. Աշխարհում COVID-19 դեպքերն աճում են
Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը հայտարարել է աշխարհում մեկ շաբաթվա ընթացքում նոր տեսակի կորոնավիրուսի դեպքերի աճի մասին: Այս մասին հայտնում է ТАСС-ը:
Ըստ ներկայացված տվյալի՝ աճի տեմպը կազմել է 2%, այսինքն՝ 2.7 միլիոն վարակման դեպք: Դա գերազանցում է նախորդ շաբաթվա տվյալները:
Միևնույն ժամանակ, կորոնավիրուսով հիվանդության հետևանքով մահացության աճը նվազել է 6%-ով:
«Համաշխարհային մասշտաբով երկրների մոտ կեսում նոր դեպքերի քանակը նվազել է, իսկ մյուս կեսում աճ կա», - հայտնել են ԱՀԿ-ից:
Հաճախականության աճն առավելապես զգացվել է Աֆրիկայում, Արևելյան Միջերկրական ծովում, որտեղ աճել են նաև մահացությունները, նաև Եվրոպայում:

ВОЗ заявила о росте заболеваемости COVID-19 в мире
Всемирная организация здравоохранения заявила о росте заболеваемости коронавирусом нового типа за неделю во всем мире. Об этом сообщает ТАСС.
Согласно предоставленным данным, рост показателя составил 2%, а именно 2,7 млн случаев заражения. Это превышает данные по предшествующей неделе.
При этом прирост смертности пациентов с коронавирусом снизился на 6%.
«В глобальном масштабе примерно в половине стран число новых случаев снизилось, тогда как в другой половине отмечен их рост», — подчеркнули в ВОЗ.
Сильнее всего рост заболеваемости ощущался в Африке, Восточном Средиземноморье, где также зафиксирован рост смертности, и Европе.