Փաշինյանի օգնականի և ՀԿԳ քննիչ Այվազյանի կողմից պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով առերևույթ հանցագործությունների կատարման մասին հաղորդում եմ ներկայացրել դատախազություն. Մակինյան
ՀՖՖ նախկին նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի պաշտպան Ամրամ Մակինյանը հաղորդում է ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազություն։
«Նիկոլ Փաշինյանի օգնական Աննա Վարդպետյանի և ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչության ՀԿԳ քննիչ Արթուր Այվազյանի կողմից պաշտոնեական դիրքն օգտագործելով մի շարք առերևույթ հանցագործությունների կատարման մասին՝ կից ապացույցները ներկայացնելով, հաղորդում եմ ներկայացրել գլխավոր դատախազություն», - Facebook-ում գրել է Ամրամ Մակինյանը։
Ավելի վաղ Ամրամ Մակինյանը գրել էր, որ իր պաշտպանյալի գործով Նիկոլ Փաշինյանի օգնական Աննա Վարդապետյանն է ապօրինի հանձնարարում քաղաքական հետապնդման դեպքերով գործին չառնչվող տեղեկատվություն հավաքել։

Амрам Макинян представил в прокуратуру сообщение о совершенном помощником Пашиняна и следователем СК А.Айвазяном преступлении
Адвокат бывшего президента ФФА Рубена Айрапетяна – Амрам Макинян представил сообщение о преступлении в генеральную прокуратуру.
«Я представил в генеральную прокуратуру сообщение о том, что помощник Никола Пашиняна Анна Вардапетян и следователь Главного управления по расследованию особо важных дел Следственного комитета РА Артур Айвазян совершили ряд преступлений с использованием служебного положения, приложив также соответствующие доказательства», - написал на своей странице в в Facebook Амрам Макинян.
Ранее Амрам Макинян сообщил о том, что помощник Никола Пашиняна Анна Вардапетян незаконно поручает собирать информацию, не связанную с делом о политическом преследовании его подзащитного.