ՌԴ Քննչական կոմիտեն Խաչատուրյան քույրերի սպանված հոր դեմ քրգործ է հարուցել
Ռուսաստանի քննչական կոմիտեն քրեական գործ է հարուցել Խաչատուրյան քույրերի սպանված հոր՝ Միխայիլի դեմ: Այս մասին հայտնում է ТАСС-ը՝ հղում անելով փաստաբանին:
Քրեական գործը հարուցվել է բռնությունների և ծեծի հիման վրա:
Դուստրերի փաստաբաններից մեկը՝ Ալեքսեյ Պարշինն ընդգծել է, որ մինչ օրս աղջիկների պաշտպանությունը պաշտոնական ծանուցագիր չի ստացել գործի հարուցման վերաբերյալ:
«Բայց հաջորդ շաբաթ պետք է կանչեն քննիչի մոտ և աղջիկներին ճանաչեն տուժող», - ասել է նա:
2018 թվականի հուլիսի 28-ին Խաչատուրյան քույրերը բերման են ենթարկվել և մեղադրվել իրենց հոր սպանության համար:
Հանցագործության պահին՝ 27.07.2018 թ., նրանք 19, 18 և 17 տարեկան էին: Քննության արդյունքներով պարզվել է, որ հոր սպանության պահին աղջիկներից ամենաերիտասարդն իրեն հաշիվ չի տվել իր գործողությունների համար:

СК РФ возбудил дело против убитого отца сестер Хачатурян
Следственный комитет России возбудил уголовное дело в отношении убитого отца сестер Хачатурян, Михаила. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на адвоката.
Уголовное производство инициировано по факту насилия и побоев.
Один из адвокатов дочерей Алексей Паршин подчеркнул, что пока защита девочек не получила официального уведомления по заведению дела.
«Но на следующей неделе должны вызвать к следователю и признать девушек потерпевшими», — уточнил он.
28 июля 2018 года сестер Хачатурян задержали, они обвиняются в убийстве своего отца. На момент преступления — 27 июля 2018 года — им было 19, 18 и 17 лет. По результатам экспертизы было установлено, что младшая из девушек в момент убийства отца не отдавала отчет своим действиям. Старших сестер экспертиза признала вменяемыми — защита попросила рассмотреть их дело судом присяжных.