Վահե Հակոբյանը կուսակցություն է ստեղծել. օրակարգային թիվ մեկ հարցը Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականն է
Սյունիքի նախկին մարզպետ, Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի խորհրդի անդամ Վահե Հակոբյանն ու թիմակիցները կուսակցություն են ստեղծել՝ «Վերածնվող Հայաստան», այդ մասին նա ասել է 5-րդ ալիքի «Հարցազրույցի» տաղավարում:
«Հիմնվելու ենք Սյունիքի վրա, բայց շատ համակիրներ ունենք նաև ամբողջ Հայաստանում: Հստակ գիտենք՝ ինչ ենք ուզում, հստակ տեսնում ենք ճանապարհը՝ ոնց ենք գնալու երկիրը վերակառուցելու համար», - ասել է Հակոբյանը:
Նրա խոսքով՝ կուսակցության գաղափարախոսությունը հիմնված է սոցիալ-կապիտալիզմի վրա, բայց չեն բացառում նաև որևէ ուժի հետ կոնսոլիդացվելը՝ իրավիճակով է պայմանավորված:
Օրակարգային թիվ մեկ հարցը, նրա խոսքով, Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականն է: Սյունիքի նախկին մարզպետը հայտնել է՝ աջակցում ու միանում են բոլոր այն ուժերին ու անհատներին, որոնց օրակարգում ևս Փաշինյանի հրաժարականն է:
«Մյուս ծրագրերը մենք հանրությանը կներկայացնենք ընտրություններից առաջ: Ես համոզված եմ, որ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունները լինելու են», - նշել է Հակոբյանը:

Ваге Акопян создал партию: единственный вопрос повестки – отставка Никола Пашиняна
Бывший губернатор Сюникской области, член Совета Зангезурского медно-молибденового комбината Ваге Акопян и члены его команды создали партию «Возрождающаяся Армения». Об этом Ваге Акопян заявил в эфире армянского Пятого канала.
«Наша основа в Сюнике, но у нас много сторонников также по всей Армении. Мы четко знаем, чего хотим, четко видим путь, по которому нужно двигаться к восстановлению Армении», - сказал Ваге Акопян.
По его словам, идеология партии основана на социал-капитализме, но они не исключают также консолидацию с какой-либо другой политической силой, в зависимости от ситуации.
Ваге Акопян отметил, что единственный вопрос повестки – отставка Никола Пашиняна. Бывший губернатор Сюника также сообщил, что поддерживает и присоединяется ко всем тем силам и деятелям, которые также требуют отставку Пашиняна.
«Другие программы мы представим обществу перед выборами. Я уверен, что внеочередные парламентские выборы будут», - отметил Ваге Акопян.