ՀՀ նախագահի հրավերով մեկ սեղանի շուրջ հանդիպման ձևաչափն այս պահին դառնում է անիրագործելի. Արմեն Սարգսյանի աշխատակազմ
Հաշվի առնելով, որ մարտի 13-ին Հանրապետության նախագահի նստավայր հանդիպման հրավիրվածներից «Իմ քայլը» և «Լուսավոր Հայաստան» խորհրդարանական խմբակցություններն ընդունել են հրավերը, «Բարգավաճ Հայաստան» խորհրդարանական խմբակցությունը և Հայրենիքի փրկության շարժումը հանդիպման համար առաջարկել են իրենց օրակարգն ու պայմաններ ներկայացրել, այս պահին մեկ սեղանի շուրջ հանդիպման ձևաչափը դառնում է անիրագործելի, ասված է ՀՀ նախագահի աշխատակազմի տարածած հայտարարության մեջ։
«Նախագահ Արմեն Սարգսյանը շարունակելու է իր ջանքերը և պատրաստ է առանձին հանդիպումներ ունենալ ինչպես հրավիրվածների, այնպես էլ Ազգային ժողովի խմբակցություններում չընդգրկված պատգամավորների և արտախորհրդարանական տարբեր քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչների հետ:
Այդ հանդիպումները հնարավորություն կտան ևս մեկ անգամ լսել բոլորի տեսակետները, ավելի հստակեցնել դիրքորոշումները և դրանց հիման վրա ձևավորել աշխատանքային օրակարգ:
Հանրապետության նախագահը վերահաստատում է իր այն համոզմունքը, որ տարաձայնությունների կարգավորման միակ ուղին բանակցություններն ու երկխոսությունն են, և պետք է անել ամեն ինչ` երկիրը զերծ պահելու ցնցումներից», - ասված է հայտարարության մեջ։

Armenia’s president’s administration issued a statement saying that the format of meeting over one table offered by the president currently becomes unrealizable after Prosperous Armenia and Homeland Salvation movement offered their agenda of the meeting and conditions.
“President Armen Sarkissian will continue his efforts and is ready to have separate meetings both with the invitees and the deputies out of the mentioned factions as well as representatives of non-parliamentary political forces. These meetings will give an opportunity to once again listen to the viewpoints of all, clarify the positions and form working agenda on their basis,” the statement reads.
The president reaffirms his conviction that the only way to settle disputes is negotiations and everything should be done to refrain the country from shocks.
It has been reported earlier that My Step and Bright Armenia factions' leaders accepted the invitation to meet on March 13.