«Հրապարակ». Մի՞թե Օնիկ Գասպարյանն այնքան միամիտ է, որ հավատում է Փաշինյանի խոստումներին
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մինչ ԳՇ պետի պաշտոնից հեռանալը Օնիկ Գասպարյանը բազում հանդիպումներ ու հեռախոսազրույցներ է ունեցել քաղաքական-հասարակական տարբեր գործիչների հետ, գրեթե բոլորին վստահեցրել է, որ չի հեռանալու և հասնելու է այն բանին, որ Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական տա, և նշանակվի արտահերթ ընտրությունների օրը։
Ասել է, որ, ԳՇ իրավաբանների հաշվարկով, առնվազն 3-4 ամիս կարող էր, օրենսդրությունն իր օգտին մեկնաբանելով, մնալ շտաբում։ Ավելին՝ Գասպարյանը հանդիպումներից մեկի ժամանակ վստահեցրել է, թե իրեն հաջողվել է Նիկոլ Փաշինյանին համոզել գնալ արտահերթ ընտրությունների, բայց թե որ ֆորմատով՝ իր վարչապետությա՞մբ, թե՞ առանց իրեն, չի ասել։
Գասպարյանի անսպասելի նահանջը նրա հետ շփված անձանց մոտ կասկածներ է առաջացրել, որ Փաշինյանը նրան հրաժարականի հստակ խոստում է տվել, այդ պատճառով էլ Գասպարյանը հրաժարվել է իրավիճակը սրելուց և վերջին ուղերձը հրապարակել։ Պարզապես տարակուսում են՝ մի՞թե Գասպարյանն այնքան միամիտ է, որ հավատում է Փաշինյանի խոստումներին»։

«Грапарак»: Неужели Гаспарян так наивен, что верит обещаниям Пашиняна
Газета «Грапарак» пишет, что до того как покинуть должность начальника ГШ, Оник Гаспарян провел многочисленные встречи и телефонные разговоры с различными общественно-политическими деятелями, почти всех заверил, что не уйдет и добьется отставки Никола Пашиняна и назначения даты внеочередных выборов.
«Сказал, что по расчету юристов ГШ, он мог комментировать законодательство в свою пользу, остаться в штабе минимум 3-4 месяца. Более того, на одной из встреч Гаспарян заверил, что ему удалось уговорить Никола Пашиняна пойти на внеочередные выборы, однако в каком формате – с ним или без него – не сказал.
Неожиданное отступление Гаспаряна вызвало у общавшихся с ним людей подозрения, что Пашинян дал ему четкое обещание подать в отставку, поэтому Гаспарян отказался от обострения ситуации и опубликовал свое последнее послание. Они просто недоумевают, неужели Гаспарян так наивен, что верит обещаниям Пашиняна», - пишет газета.