Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 3 նոր դեպք
Մարտի 11-ին կատարվել է 41 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3 դեպք:Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 8 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում այս տարվա ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 3622 քաղաքացու հետազոտություն, որից 519-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։ Ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2403 դեպք: Կատարվել է 21070 թեստավորում:

В Арцахе 11 марта проведен 41 тест на коронавирус, в республике выявлено три новых случая заражения коронавирусом.
В данный момент стационарное лечение проходят 8 человек с диагнозом COVID-19, пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 3622 гражданин для выявления коронавирусной инфекции, у 519 граждан зарегистрирован положительный результат.
В целом, число подтвержденных случаев коронавируса составляет 2403. В Арцахе проведено 21070 тестов.