Պատերազմի հոտը գալիս է, պատերազմի շունչը զգացվում է Սյունիքի դարպասներին. Ռազմական փորձագետ
«Պատերազմի հոտը գալիս է, պատերազմի շունչը զգացվում է Սյունիքի դարպասներին, իսկ Հայաստանում Գլխավոր շտաբի պետ է փոխվում ռազմական դրության պայմաններում», - այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Ջամալյանը։
Նա նշեց, որ առաջիկա օրերը հստակ կդարձնեն, թե ինչի հետ գործ ունենք։
Դավիթ Ջամալյանի խոսքով՝ անձամբ Օնիկ Գասպարյանին ու գեներալներին խաղից հանելը դեռ վաղ է։
«Իրենք իրենց խոսքը դեռ ասելու են, վստահ եմ՝ ինչ-որ բանի են սպասում, առաջիկա օրերին ինչ-որ բան կլինի», - նշեց փորձագետը։
Նրա խոսքով՝ եթե չլիներ Նիկոլ Փաշինյանը, Ադրբեջանի մտքով անգամ չէր անցնի պատերազմ սանձազերծել։
«Իրենք սպասեցին, որ Բակո Սահակյանն էլ հեռանա, նոր սկսեն։ Բակո Սահակյանի օրոք դավաճանական քայլերը բացառված էին։ Մեր աղետի պատճառը Նիկոլ Փաշինյանն է իր թիմով, սրանք եկան՝ լուծելու դավադիր իրենց խնդիրը՝ հանձնել Արցախը», - ընդգծեց ռազմական փորձագետը։

“It smells like war, the breath of the war is being felt at the gates of Syunik while in Armenia the Chief of the General Staff of the Armed Forces is being replaced in martial law conditions,” Jamalyan told the reporters.
He said the upcoming days will make it clear with what the country is dealing with.
Jamalyan said it is early to take personally Onik Gasparyan and generals from the game.
“They will say their word. I am convinced they are waiting for something, something will happen in the upcoming days,” the expert said.
He said if not Nikol Pashinyan Azerbaijan would not have even thought to unleash war.
“They waited for Bako Sahakyan to leave and then start. During Bako Sahakyan treacherous steps were excluded. The cause of our disaster is Nikol Pashinyan with his team. They came to solve their treacherous issue – hand over Artsakh,” the military expert said.