Հայաստանում կորոնավիրուսով պայմանավորված խիստ սահմանափակումներ այս պահին չեն լինի
Կորոնավիրուսային հիվանդության համավարակով պայմանավորված՝ ամբողջական և խիստ սահմանափակումներ սահմանելու մասին լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը, հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։
«Առողջապահության նախարարությունը հետևում է համաճարակաբանական իրավիճակի ընթացքին: Հաշվի առնելով համավարակի ցուցանիշների ամենօրյա աճը՝ կրկին հորդորում ենք չթուլացնել զգոնությունը և հետևել հակահամաճարակաբանական կանոններին՝ կրել դիմակ, հաճախ լվանալ ձեռքերը, պահել սոցիալական հեռավորություն», - ասված է նախարարության տարածած հաղորդագրությունում։
ԱՆ-ից հայտնել են նաև, որ սահմանափակումների մասին հարց այս պահին չի քննարկվում։
Հիշեցնենք՝ մամուլում տեղեկություն էր տարածվել, թե վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, կորոնավիրուսային իրավիճակով պայմանավորված, որոշում է կայացրել մարտի 15-ից կրկին խիստ սահմանափակումներ մտցնել։

Минздрав Армении: Вопрос о введении жестких ограничений из-за коронавируса пока не обсуждается
Слухи о полном локдауне и жестких ограничениях из-за пандемии коронавируса не соответствуют действительности, сообщает пресс-служба министерства здравоохранения Армении.
«Минздрав следит за эпидемиологической ситуацией. Учитывая ежедневный рост заболеваемости коронавирусом, мы снова призываем не ослаблять бдительность, соблюдать противоэпидемические правила – носить маску, часто мыть руки, соблюдать социальную дистанцию», - говорится в заявлении Минздрава.
Отмечается также, что вопрос о введении ограничений в данный момент не обсуждается.
Напомним, в СМИ муссировались слухи о том, что Никол Пашинян решил снова ввести с 15 марта жесткие ограничения из-за ситуации с коронавирусом.