Հայաստանում կորոնավիրուսով պայմանավորված խիստ սահմանափակումներ այս պահին չեն լինի
Կորոնավիրուսային հիվանդության համավարակով պայմանավորված՝ ամբողջական և խիստ սահմանափակումներ սահմանելու մասին լուրերը չեն համապատասխանում իրականությանը, հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։
«Առողջապահության նախարարությունը հետևում է համաճարակաբանական իրավիճակի ընթացքին: Հաշվի առնելով համավարակի ցուցանիշների ամենօրյա աճը՝ կրկին հորդորում ենք չթուլացնել զգոնությունը և հետևել հակահամաճարակաբանական կանոններին՝ կրել դիմակ, հաճախ լվանալ ձեռքերը, պահել սոցիալական հեռավորություն», - ասված է նախարարության տարածած հաղորդագրությունում։
ԱՆ-ից հայտնել են նաև, որ սահմանափակումների մասին հարց այս պահին չի քննարկվում։
Հիշեցնենք՝ մամուլում տեղեկություն էր տարածվել, թե վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, կորոնավիրուսային իրավիճակով պայմանավորված, որոշում է կայացրել մարտի 15-ից կրկին խիստ սահմանափակումներ մտցնել։

No coronavirus-related restrictions to be applied in Armenia yet – ministry
Armenia’s Health Ministry reports that information about full and strict restrictions related to the coronavirus pandemic does not correspond to reality.
“The Health Ministry follows the epidemiological situation. Taking into account the everyday growth of the number of cases we urge not to weaken the vigilance and comply with epidemiological rules – wear masks, wash hands frequently, keep social distance,” the ministry said in a statement, adding that the issue of restrictions is not being discussed at this moment.
Some media outlets reported that PM Nikol Pashinyan made a decision to apply strict restrictions agreed with coronavirus situation from March 15.