Փաշինյանը խաղում է «վա բանկ». իրենք իսպառ ոչնչանալու են քաղաքականությունից. Արա Սաղաթելյան
Երկրում ստեղծված իրավիճակի լուծումն արտահերթ ընտրություններն են՝ առանց Նիկոլ Փաշինյանի, 24News-ի եթերում ասել է ԱԺ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Արա Սաղաթելյանը։
«Թիմը, որի անդամ եմ նաև ես, գնահատելով բոլոր ռիսկերը, ասում է, որ Նիկոլ Փաշինյանի օրոք արտահերթ ընտրությունները բացառվում են։ Իրավիճակի լուծումն արտահերթ ընտրություններն են՝ առանց Նիկոլ Փաշինյանի։ Փաշինյանն ու իր թիմն իսպառ հրաժարվել են քաղաքական մոտեցումներից և չգիտեն, թե ինչ է քաղաքական պատասխանատվությունը։ Իրենք խաղում են «վա բանկ»։ Իրենք ոչնչանալու են քաղաքականությունից ընդմիշտ», - ասել է Սաղաթելյանը։
Նա նշել է, որ վարչապետի թիմը չգիտի նաև, թե ինչ է բարոյական պատասխանատվությունը։
«Իրենք ամեն անգամ խաբում են հարցն իրավիճակային լուծելու համար։ Փաշինյանը փողոցով չի հեռացվում այսօր, կարող է վաղը հեռացվի։ Մարդկանց ուղեղը փոփոխական է և մարդիկ դուրս են գալու շոկից, սկսելու են գիտակցել, չեն ուզելու օգտագործված լինել։ Մարդիկ գալու են այն իրավիճակին, որ ասեն՝ ով ուզում է լինի, միայն թե սա չլինի», - նշել է Արա Սաղաթելյանը։

Пашинян играет «ва-банк», он навсегда исчезнет из политики – Ара Сагателян
Разрешение создавшейся в стране ситуации – внеочередные выборы без Никола Пашиняна, заявил в эфире 24News бывший руководитель Аппарата Национального Собрания Ара Сагателян.
«Команда, членом которой являюсь также я, оценив все риски, говорит, что внеочередные выборы исключаются во время Никола Пашиняна. Выходом из создавшейся ситуации являются внеочередные выборы – без Никола Пашиняна. Пашинян и его команда полностью отказались от политических подходов и не знают, что такое политическая ответственность. Они играют «ва-банк». Они навсегда исчезнут из политики», - сказал Ара Сагателян.
Он отметил, что команда премьер-министра не знает также, что значит моральная ответственность.
«Они каждый раз лгут для ситуативного решения вопроса. Сегодня Пашинян не отстраняется от власти через улицу, но завтра может быть отстранен. Человеческий мозг изменчив и люди выйдут из шока, начнут осознавать все и не захотят быть использованными. Люди придут к тому, что скажут, кто бы ни был, только не этот», - отметил Ара Сагателян.