Թուրքիայի ՊՆ. Սիրիան հրթիռային հարվածներ է հասցրել Հալեպում գտնվող օբյեկտներին
Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը պնդում է, որ Սիրիան հրթիռային հարված է հասցրել Անկարայի կողմից վերահսկվող Հալեպ նահանգի հյուսիսային մասում գտնվող երկու բնակավայրերի վրա, հայտարարությունը մեջբերում է Anadolu-ն:
Մինչ այդ, սիրիական իշխանության «Ալ-Վաթան» թերթը հաղորդել էր, որ նահանգի այս հատվածում նավթատար ավտոցիստերնները երկուշաբթի հրթիռային հարվածի են ենթարկվել:
Թուրքիայի պաշտպանության նախարարությունը նշում է, որ արկերն արձակվել են Քուայրեսի օդանավակայանից: Նրանք իբր հարձակվել են Ջարաբլուս և Էլ-Բաբ քաղաքների վրա: Գործակալության նյութում ասվում է նաև, որ թուրքական կողմը Ռուսաստանին տեղեկացրել է Սիրիայից նման հարձակումները կանխելու անհրաժեշտության մասին:

Минобороны Турции: Сирия нанесла ракетные удары по объектам в Алеппо
В министерстве обороны Турции утверждают, что Сирия нанесла ракетный удар по двум населенным пунктам в подконтрольной Анкаре северной части провинции Алеппо, заявление ведомства приводит агентство Anadolu.
До этого в проправительственной сирийской газете al-Watan появились сведения о том, что в ночь на понедельник нефтяные автоцистерны в этой части провинции подверглись ракетному удару.
В Минобороны Турции отмечают, что снаряды были запущены из аэродрома Квайрес. Якобы они обрушились на города Джараблус и Эль-Баб. В материале агентства также сказано, что турецкая сторона сообщила России о необходимости не допускать подобных атак со стороны Сирии.