Աֆղանստանում գրոհայինները հարձակվել են ուսանողական ավտոբուսի վրա. կան զոհեր
Գրոհայինները հարձակվել են Աֆղանստանի Բաղլան նահանգի համալսարանի դասախոսներ և ուսանողներ տեղափոխող ավտոբուսի վրա, ինչի հետևանքով զոհվել է երկու մարդ: Այս մասին РИА Новости-ին հայտնել են անվտանգության ուժերում աղբյուրները:
Ըստ աղբյուրների՝ Պուլի-Խումրի քաղաքի մերձակայքում հրթիռը դիպել է մեքենային: Հարձակման հետևանքով զոհվել են ավտոբուսի վարորդն ու մեկ ուսանող, ևս վեց դասախոս վիրավոր է:
«Ավտոբուսում եղել է մոտ 25 դասախոս և ուսանող», - աղբյուրների խոսքերն է մեջբերում Tolo News-ը:
Բաղլանի ոստիկանությունը հայտնել է, որ հարձակման հետևում կանգնած են «Թալիբան» արմատական շարժման գրոհայինները: Թալիբները դեռ չեն մեկնաբանել միջադեպը:

В Афганистане боевики напали на автобус со студентами, есть погибшие
Боевики атаковали автобус, перевозивший преподавателей и студентов университета провинции Баглан в Афганистане, два человека погибли, сообщили РИА Новости источники в силах безопасности.
По данным источников, в автомобиль попал ракетный снаряд в районе города Пули-Хумри. В результате нападения погиб водитель автобуса и студент, еще шесть преподавателей получили ранения.
«В автобусе находились около 25 преподавателей и студентов», - приводит телеканал Tolo News слова источников.
Полиция Баглана заявила, что за нападением стоят боевики радикального движения «Талибан». Талибы пока не прокомментировали инцидент.