Ջորջիայում յոթ մարդ է սպանվել սպա սրահներում հրաձգության հետևանքով
ԱՄՆ Ջորջիա նահանգում երեք տարբեր սպա սրահում հրաձգության հետևանքով սպանվել է 7 մարդ, վիրավորվել՝ երկուսը, հաղորդում է FOX5-ը:
Հեռուստաալիքի տվյալով՝ առաջին միջադեպը տեղի է ունեցել Չերոկի շրջանում, երբ անհայտ անձը մտել է սպա և կրակ բացել: Երեք մարդ է սպանվել, ևս երկուսը՝ վիրավորվել:
Ավելի ուշ Ատլանտայի ոստիկանությունը հրաձգության մասին կանչ է ստացել մոտակայքում գտնվող երկու Gold Spa-ի և Aroma Therapy Spa-ի ուղղությամբ: Ոստիկանության տվյալներով՝ առաջին առողջարանում կրակոցների հետևանքով սպանվել է երեք կին, իսկ երկրորդում՝ ևս մեկը:
Ջորջիա նահանգի Չերոկի շրջանի շերիֆի գրասենյակը հայտնել է սպա սրահներում մեկում կասկածյալին ձերբակալելու մասին:

В Джорджии семь человек погибли при стрельбе в трех спа-салонах
Семь человек погибли, двое пострадали при стрельбе в трех разных спа-салонах американского штата Джорджия, сообщает телеканал FOX5.
По данным телеканала, первый инцидент произошел в округе Чероки, когда неизвестный вошел в спа-салон и открыл огонь. В результате три человека погибли, еще двое получили ранения.
Позже полиция города Атланта получила вызовы из-за стрельбы в двух расположенных рядом спа-салонах Gold Spa и Aroma Therapy Spa. Согласно данным полиции, при стрельбе в первом спа-салоне погибли три женщины, еще одна погибла при стрельбе во втором салоне.
Офис шерифа округа Чероки в штате Джорджия сообщил о задержании подозреваемого в стрельбе в спа-салоне.