Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսի 10 դեպք
Մարտի 16-ին կատարվել է 62 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 10 դեպք: Վարակակիրները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավորներ են:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 13 վարակակիր, իսկ թեթև ձևերը ամբուլատոր բուժում են ստանում տնային պայմաններում:
Արցախում այս տարվա ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 3817 քաղաքացու հետազոտություն, որից 538-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։ Ընդհանուր առմամբ, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2422 դեպք: Կատարվել է 21 265 թեստավորում:

В Арцахе выявлено 10 новых случаев заражения коронавирусом
В Арцахе 16 марта проведено 62 теста на коронавирус, в республике выявлено 10 новых случаев заражения коронавирусом.
В данный момент стационарное лечение проходят 13 человек с диагнозом COVID-19, пациенты с легкой формой получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В 2021 году в Арцахе проведено тестирование 3817 гражданина для выявления коронавирусной инфекции, у 538 граждан зарегистрирован положительный результат.
В целом, число подтвержденных случаев коронавируса составляет 2422. В Арцахе проведено 21 265  тестов.