Bloomberg-ը հայտնել է iPad-ի նոր մոդելների հայտնվելու ժամկետները
Ամերիկյան Apple ընկերությունը մտադիր է iPad-ի նոր մոդելներ ներկայացնել ապրիլին:  Այս մասին հայտնում է Bloomberg-ը՝ հղում անելով աղբյուրներին:
Գործակալության զրուցակիցների խոսքով՝ ընկերությունը նախատեսում է թարմացնել iPad Pro շարքը՝ ավելացնելով բարելավված պրոցեսոր և կատարելագործված տեսախցիկներ: Նոր մոդելները նման կլինեն ներկայիս iPad Pro-ին՝ էկրանի նույն չափսերով՝ 11 և 12,9 դյույմ: Ընկերությունը պատրաստվում է նաև վերազինել նման գաջեթների մեծ տարբերակի էկրանները մինի-LED տեխնոլոգիայով, ինչը պատկերը կդարձնի ավելի պայծառ ու կոնտրաստային:
Ըստ աղբյուրների՝ նոր պլանշետը փորձարկելիս մշակողներն օգտագործել են Thunderbolt միակցիչը: Օգտագործելով այս պորտը՝ հնարավոր կլինի սարքին միացնել լրացուցիչ մոնիտորներ, արտաքին կոշտ սկավառակներ և այլ սարքեր, նշում է գործակալությունը:

Bloomberg сообщил сроки появления новых моделей iPad
Американская корпорация Apple намерена в апреле представить новые модели iPad. Об этом сообщает Bloomberg, ссылаясь на источники.
Как рассказали собеседники агентства, компания планирует обновить линейку iPad Pro, добавив улучшенный процессор и улучшенные камеры. Новые модели будут похожи на нынешние iPad Pro, у них будут те же размеры экрана в 11 и 12,9 дюймов. Компания также собирается оснастить дисплеи крупной версии таких гаджетов технологией mini-LED, которая позволит сделать изображение более ярким и контрастным.
По данным источников, разработчики использовали разъем Thunderbolt при тестировании нового планшета. При помощи этого порта к устройству можно будет подключать дополнительные мониторы, внешние жесткие диски и другие периферийные устройства, отмечает агентство.