Ժողովուրդն իր քվեով պետք է որոշի, թե ում է վստահելու  հաջորդ իշխանությունը. Գագիկ Ծառուկյան
Մի քանի օր առաջ ես հայտարարել էի, որ ստեղծված ծանրագույն վիճակից մեր հայրենիքը դուրս բերելու համար հնարավորինս սեղմ ժամկետներում պետք է երկրում ձևավորել նոր իշխանություն և նոր կառավարություն. Facebook-ում գրել է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը։
«Դրա միակ լեգիտիմ ճանապարհն արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններն են: Ժողովուրդն իր քվեով պետք է որոշի, թե ում է վստահելու հաջորդ իշխանությունը:
Հունիսի 20-ին Հայաստանում կանցկացվեն արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ: Խաղաղություն հայ ժողովրդին, Աստված պահապան բոլորիս», - գրել է Ծառուկյանը։

Гагик Царукян: Народ решит, кому доверит следующую власть
Для того, чтобы вывести страну из сложившейся тяжелейшей ситуации, необходимо сформировать новую власть и новое правительство. Единственный легитимный путь для этого – внеочередные парламентские выборы.
Об этом на своей странице в Фейсбуке написал глава оппозиционной парламентской фракции «Процветающая Армения» Гагик Царукян.
«Народ своими голосами должен решить, кому доверит следующую власть. 20 июня в Армении пройдут внеочередные парламентские выборы. Мир нашему народу, храни нас Господь», - отметил Царукян.