«Փաստ». ԱԱԾ հերթական հարցման արդյունքները սթրեսի են ենթարկել Նիկոլ Փաշինյանին
«Փաստ» թերթը գրում է. «Անզեն աչքով էլ նկատելի է, որ վերջին շրջանում իշխանամետ որոշ շրջանակներ վերստին ամենօրյա ռեժիմով թիրախավորում են ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին: Նույնիսկ մի սովորական լուսանկարն էր մեծ աժիոտաժ առաջացրել: Բացի այն, որ նշյալ շրջանակները վաղուց «մասնագիտացել են» երկրորդ նախագահի հարցով և «յոթ երգ գիտեն, յոթն էլ» Ռոբերտ Քոչարյանի մասին, «Փաստի» հավաստի տեղեկություններով, վերջերս նրանք Փաշինյանից նոր հրահանգներ են ստացել այս առումով:
Բանն այն է, որ, կառավարության մեր աղբյուրի փոխանցմամբ, ԱԱԾ հերթական հարցման արդյունքները պարզապես սթրեսի են ենթարկել Նիկոլ Փաշինյանին, որը ջանասիրաբար իր թիմին փորձում է համոզել, որ հատկապես մարզերում ամեն ինչ «OK» է, իրենք տեղերում բարձր վարկանիշ ունեն:
Ըստ մեր տեղեկությունների, վերջին հարցման արդյունքներով, Նիկոլ Փաշինյանի դրական վարկանիշը 12 % է, անտիռեյտինգը՝ 48 %: Բայց շատ ավելի զայրացրել է այն հանգամանքը, որ էական աճ է ունեցել հենց Ռոբերտ Քոչարյանի վարկանիշը՝ հասնելով մոտ 37 %, իսկ անտիռեյտինգը նվազել է մինչև 6 %: Այս հանգամանքը հաշվի առնելով՝ հրահանգ է իջեցվել՝ ինչպես հնարավոր է, վարկաբեկման արշավ սկսել»։

«Паст»: Результаты очередного опроса СНБ возмутили Никола Пашиняна
Невооруженным глазом видно, что в последнее время некоторые властные круги вновь нацелились на второго президента Армении Роберта Кочаряна, даже обычное фото вызвало большой ажиотаж,  пишет газета «Паст». Помимо того, что указанные круги уже давно «специализировались» на втором президенте и постоянно критикуют Роберта Кочаряна, они недавно получили новые указания от Никола Пашиняна в этой связи.
«Как передают наши источники в правительстве, дело в том, что результаты очередного опроса СНБ подвергли стрессу Никола Пашиняна, который усердно пытается уговорить свою команду в том, что у них на местах высокий рейтинг и, особенно, в областях все «OK».
По нашим сведениям, согласно результатам последнего опроса, позитивный рейтинг Никола Пашиняна составляет 12%, антирейтинг – 48%. Но еще больше его возмутило то обстоятельство, что рейтинг Роберта Кочаряна значительно возрос, достигнув примерно 37%, а антирейтинг снизился до 6%. Учитывая это обстоятельство, дан приказ начать кампанию по дискредитации Кочаряна», - пишет газета.