Պուտինը պատասխանել է Բայդենին
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն առողջություն է մաղթել ամերիկացի իր գործընկեր Ջո Բայդենին, որը նախօրեին լրագրողի հետ զրույցում բացասաբար էր խոսել իր մասին:
ԱՄՆ նախագահը ABC-ին տված հարցազրույցում հայտարարել էր, որ Պուտինը «կվճարի» ամերիկյան ընտրություններին, իբր, «խառնվելու» համար: Բացի այդ, ԶԼՄ-ի ներկայացուցչի հարցին՝ արդյոք նա Ռուսաստանի ղեկավարին «մարդասպան» է համարում, Բայդենը դրական էր պատասխանել:
«Մանկության տարիներին, երբ բակում վիճում էինք, ասում էինք՝ «ով ինչպես վիրավորում է դիմացինին, հենց այդպիսին է նա»։ Եվ սա պատահական չէ, սա պարզապես մանկական խոսք և կատակ չէ: Իմաստը շատ խորն ու հոգեբանական է: Մեկ այլ մարդու մեջ մենք տեսնում ենք մեր սեփական որակները և կարծում ենք, որ նա նույնն է, ինչ մենք», - նշել է Պուտինը, որին մեջբերում է РИА Новости-ն:
ՌԴ ղեկավարը կենտրոնացել է նաև այն փաստի վրա, որ յուրաքանչյուր ազգի պատմության մեջ «կան շատ դրամատիկ և արյունալի իրադարձություններ»:
«Բայց երբ գնահատում ենք այլ մարդկանց, կամ երբ գնահատում ենք նույնիսկ այլ պետություններ, այլ ժողովուրդներ, միշտ կարծես հայելու մեջ ենք նայում։ Մենք միշտ մեզ ենք այնտեղ տեսնում», - ընդգծել է նա:

Путин ответил на слова Байдена в свой адрес
Российский президент Владимир Путин пожелал здоровья американскому коллеге Джо Байдену, который накануне высказался о нем в негативном ключе в беседе с журналистом.
Президент США в интервью телеканалу АВС объявил, что Путин «заплатит» за якобы «вмешательство» в американские выборы. Кроме того, на просьбу представителя СМИ уточнить, считает ли он российского лидера «убийцей», Байден ответил утвердительно.
«В детстве, когда мы во дворе спорили друг с другом, мы говорили: «кто как обзывается, тот так и называется». И это не случайно. Это не просто детская поговорочка и шутка. Смысл очень глубокий в этом психологический. Мы всегда в другом человеке видим свои собственные качества и думаем, что он такой же, как и мы»,– отметил Путин, которого цитирует РИА Новости.
Глава государства также сосредоточил внимание на том, что в истории каждого народа «много драматических и кровавых событий».
«Но, когда мы оцениваем других людей, или, когда оцениваем даже другие государства, другие народы, мы всегда как бы смотримся как будто в зеркало. Мы всегда там видим себя», – подчеркнул он.