Ռոստեխը հերքել է «Սուխոյ» և «ՄիԳ» ապրանքանիշերի լուծարման մասին լուրերը
Ռոստեխ կորպորացիան չի նախատեսում լուծարել «Սուխոյ» և «ՄիԳ» ապրանքանիշերը, ընկերությունները կփոխեն միայն իրենց կազմակերպական ձևը: Այս մասին հայտնում է «Интерфакс»-ը՝ հղում անելով ընկերության ներկայացուցչին:
Նա հայտարարել է, որ այս երկու սուբյեկտների կազմակերպական ձևը կփոխվի, բայց «ապրանքանիշերն ու դրանց ստեղծման վրա աշխատող մարդիկ կմնան»:
Պետական կորպորացիայի մամուլի ծառայությունը գործակալությանը հայտնել է նաև, որ Ռոստեխը կստեղծի Միացյալ ավիաշինական կորպորացիայի մեկ կորպորատիվ ինքնաթիռաշինության կենտրոն, որը համախմբելու է օդանավերի նախագծման բոլոր բյուրոների կառավարումը:

Ростех опроверг информацию о ликвидации бренда «Сухой» и «МиГ»
Корпорация Ростех не планирует ликвидировать бренды «Сухой» и «МиГ», компании только сменят организационную форму. Об этом сообщает «Интерфакс» со ссылкой на представителя компании.
Он заявил, что организационная форма эти двух юридических лиц изменится, однако «бренды и люди, которые делают эти бренды, никуда не исчезнут».
В пресс-службе госкорпорации также рассказали агенству, что Ростех создаст единый корпоративный Центр самолетостроения ОАК, который консолидирует управление всеми авиаконструкторскими бюро. Среди них — «МиГ», «Сухой», «Туполев», «Ильюшин» и корпорация «Иркут».