Աֆղանստանում ուղղաթիռ է կործանվել. կա 9 զոհ
Աֆղանական հատուկջոկատայինների ուղղաթիռն աղետի է ենթարկվել Աֆղանստանի կենտրոնում գտնվող Վարդակ նահանգում, ինչի հետևանքով զոհվել է ինը մարդ, հայտնել է երկրի պաշտպանության նախարարությունը:
«Ցավոք, Մի -17 ուղղաթիռը կործանվել է անցած գիշեր Վարդակ նահանգի Բեհսուդ շրջանում: Զոհվել են անվտանգության ուժերի ինն անդամ: Պաշտպանության նախարարությունը հետաքննում է կործանման պատճառները», - ասված է հայտարարության մեջ:
Բեհսուդ շրջանի բնակիչներից մեկը РИА Новости-ին հայտնել է, որ ուղղաթիռը խոցել են գիշերը գրոհայինները, որոնք հավատարիմ են աշխարհազորայինների հրամանատար Ալիփուրուին:

При крушении вертолета в Афганистане погибли девять человек
Вертолет афганского спецназа потерпел крушение в провинции Вардак в центральной части Афганистана, погибли девять человек, находившихся на борту, сообщило министерство обороны страны.
«К сожалению, вертолет Ми-17... разбился прошлой ночью в округе Бехсуд в провинции Вардак. В результате инцидента погибли девять представителей сил безопасности. Министерство обороны расследует причину крушения», - говорится в заявлении.
Как сообщил РИА Новости местный житель в округе Бехсуд, вертолет был сбит ночью боевиками, лояльными командиру ополченцев Алипуру.