Թուրքիայի տարածքը Սիրիայից հրթիռակոծվել է
Թուրքիայի Հանրապետության տարածքը հրթիռակոծության է ենթարկվել Սիրիայից: Հրթիռներն ընկել են երկրի հարավային մասում գտնվող Քիլիս նահանգի անմարդաբնակ տարածքներում: Զոհեր կամ ավերածություններ չեն գրանցվել, ասվում է Twitter-ում զետեղված Թուրքիայի ՊՆ հաղորդագրության մեջ:
Նշվում է, որ Թուրքիայի զինված ուժերը պատասխան կրակ են բացել այն վայրերի ուղղությամբ, որտեղից արձակվել են հրթիռները:
«Հրադադարի ռեժիմի մասին ծանուցագիր է ուղարկվել Ռուսաստանի Դաշնություն, հայտնաբերված թիրախներն անմիջապես գնդակոծվել են: Տարածաշրջանում մեր զորքերը նախազգուշացումներ են ստացել: Պաշտպանության նախարարությունը հետևում է իրադարձությունների զարգացմանը», - հավելել են ռազմական գերատեսչությունից:

Территорию Турции обстреляли из Сирии – минобороны
Территория Турецкой Республики была подвергнута ракетному обстрелу из Сирии. Ракеты упали на безлюдные территории в провинции Килис в южной части страны. Жертв и разрушений не зафиксировано, об этом говорится в сообщении Минобороны Турции в Twitter.
Отмечается, что турецкие вооруженные силы открыли ответный огонь по местам, откуда были выпущены ракеты.
«В адрес РФ было направлено уведомление о прекращении огня, обнаруженные цели были немедленно обстреляны. Наши войска в регионе получили предупреждения. Минобороны следит за развитием событий», - добавили в военном ведомстве.