Մեքսիկայում հարձակվել են ոստիկանական շարասյան վրա. կա ավելի քան 10 զոհ
Մեքսիկայի կենտրոնական Մեխիկո նահանգում զինված մարդիկ դարանակալել ու հարձակվել են ոստիկանական շարասյան վրա: Առնվազն 13 իրավապահ է սպանվել: Reuters գործակալության փոխանցմամբ՝ ահաբեկչությունը վերջին մի քանի տարիների ընթացքում երկրի անվտանգության ուժերի ամենազանգվածային սպանություններից մեկն է:
Անվտանգության անձնակազմի շարասյունը հսկում էր Լանո Գրանդեի տարածքը Կոատեպեկ Հարինասի մունիցիպալիտետում, որտեղ և տեղի է ունեցել խմբավորման հարձակումը:
Ռազմական ոստիկանությունը և Մեքսիկայի ազգային գվարդիայի ուժերը կասկածյալների որոնոմներ են իրականացնում:

В Мексике напали на конвой полиции, более 10 погибших
В центральном штате Мексики Мехико боевики устроили засаду и напали на полицейский конвой. Погибло по меньшей мере 13 правоохранителей. Теракт является одним из самых массовых убийств силовиков в стране в течение нескольких последних лет, сообщает Reuters.
Колонна сотрудников службы безопасности патрулировала район Льяно-Гранде в муниципалитете Коатепек-Харинас, где и произошла атака членов банды.
Восемь из убитых офицеров были сотрудниками полиции штата, а пятеро других были приписаны к государственной прокуратуре.