Չենք բացառում ընտրությունների օրվա չեղարկումը, առանց Նիկոլ Փաշինյանի ընտրություն ունենալը. Վահե Հակոբյան
«Վերածնվող Հայաստան» կուսակցության նախագահ Վահե Հակոբյանն ասուլիսում անդրադառնալով ընտրություններին ներկայացրեց՝ ինչ իրավիճակ կստեղծվի, եթե Նիկոլ Փաշինյանը մնա վարչապետի պաշտոնակատար և ուժերը հրաժարվեն մասնակցել ընտրությանը:
«Եթե Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարի ու հրաժարական տա, մնա պաշտոնակատար և ուժերը հրաժարվեն մասնակցել ընտրությանը, 80 հազար հոգի գնալու է ընտրության, այդ 80 հազարից մոտ 60 հազար ձայնը վերցնելու է ու ամբողջ աշխարհին հայտարարի, որ լեգիտիմ՝ 80 տոկոսանց ընտրված վաչապետ է», - նշեց Հակոբյանը:
Նրա խոսքով՝ քանի որ իրավիճակը փոփոխվում է ամեն ժամ, չեն բացառում, որ
ա. ընտրությունների օրը չեղարկվելու է,
բ. հնարավոր է՝ ընտրություն ունենանք առանց Նիկոլ Փաշինյան:
«Այսօր մեր քաղաքականությունը հետևյալն է՝ մենք գնում ենք մենակ մեր վեկտորով, մեր էլեկտորատով, բազիսը Սյունիքն է: Համոզված ենք, որ շեմն անցնելու ենք շատ հանգիստ։ Չեմ կարծում՝ ինչ-որ մեկին կխանգարենք: Պատրաստ ենք բանակցել բոլոր ուժերի հետ, ում օրակարգում Փաշինյանի հեռանալն է», - ասաց կուսակցության ղեկավարը՝ չբացառելով դաշինքն այլ ուժերի հետ։

Мы не исключаем отмену даты выборов, возможность выборов без Никола Пашиняна – Ваге Акопян
Председатель партии «Возрождающаяся Армения» Ваге Акопян, обратившись к выборам, представил, какая ситуация создастся, если Никол Пашинян останется временно исполняющим обязанности премьера и остальные политические силы откажутся от участия в выборах.
«Если Никол Пашинян выступит с заявлением и подаст в отставку, однако останется исполняющим обязанности премьер-министра и остальные силы откажутся от участия в выборах, то на выборы пойдут 80 тысяч человек. Из этих 80 тысяч он наберет голоса около 60 тысяч и объявит всему миру, что легитимен, является на 80% избранным премьером», - заявил сегодня на пресс-конференции Ваге Акопян.
По его словам, поскольку ситуация меняется каждый час, они не исключают, что
а) дата выборов будет отменена,
б) возможность выборов без Никола Пашиняна.
«Сегодня у нас следующая политика: мы движемся только по нашему вектору, с нашим электоратом, наш базис – Сюник. Мы уверены, что очень легко преодолеем избирательный порог. Не думаю, что мы будем мешать кому-то. Мы готовы вести переговоры со всеми политическими силами, в повестку которых входит уход Пашиняна», - сказал Ваге Акопян.