Կոմունիկացիաների բացումը ձեռնտու է և՛ Հայաստանին, և՛ Ադրբեջանին, եթե որևէ մեկն ասի, թե այն ձեռնտու է միայն Ադրբեջանին, չհավատաք. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
20/03/2021 14:51
Մենք պետք է առաջ գնանք, և այդ առաջ գնալու ձևն այն է, ինչն այսօր քննարկումների փուլում է. դա մեր տարածաշրջանային կոմունիկացիաների և ճանապարհների բացումն է, Արագածոտնի մարզ կատարած այցի ընթացքում հայտարարել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ինչ էլ ասեն, կոմունիկացիաների բացման թեման փոխշահավետ թեմա է։ Եթե որևէ մեկը կասի, որ այդ ճանապարհների բացումը ձեռնտու է միայն Ադրբեջանին, չհավատաք։ Եթե որևէ մեկը կասի, որ կոմունիկացիաների բացումը ձեռնտու է միայն Հայաստանին, էլի չհավատաք։ Կոմունիկացիաների բացումը, առավել ևս էս իրավիճակում, ձեռնտու է և՛ Հայաստանին, և՛ Ադրբեջանին», - հայտարարեց վարչապետը։
Փաշինյանի խոսքով՝ դա ձեռնտու է Ադրբեջանին, որովհետև այն պետք է կոմունիկացիոն կապ ստանա Նախիջևանի հետ, և ձեռնտու է Հայաստանին, որովհետև պետք է հուսալի երկաթուղային կապ ստանա ՌԴ-ի և Իրանի հետ։

Никол Пашинян: Открытие коммуникаций выгодно и Армении, и Азербайджану, если кто-то скажет, что это выгодно только Азербайджану – не верьте
20/03/2021 15:21
Мы должны двигаться вперед, и один из методов продвижения – это то, что мы сейчас обсуждаем – открытие региональных коммуникаций и дорог, заявил сегодня премьер-министр Никол Пашинян на встрече с жителями сел Арагацотнской области Армении.
«Что бы ни говорили, открытие коммуникаций взаимовыгодная тема. Если кто-то скажет, что это выгодно только Азербайджану – не верьте. Открытие коммуникаций, особенно в этой ситуации,  выгодно и Армении, и Азербайджану», - сказал Никол Пашинян.
По его словам, это выгодно Азербайджану, потому что Азербайджан должен получить коммуникационную связь с Нахичеваном, и это выгодно Армении, потому что мы получим надежное железнодорожное сообщение с Россией и Ираном.