Այս պահի դրությամբ հայկական կողմը պաշտոնապես հաստատված 3 հազար 250 զոհ ունի. Փաշինյան
Այս պահի դրությամբ հայկական կողմը պաշտոնապես հաստատված 3 հազար 250 զոհ ունի, Արագածոտնի մարզի Նոր Եդեսիա համայնքի բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
«Այսօրվա դրությամբ ունենք 189 ծնող, ովքեր ԴՆԹ նմուշ են հանձնել և սպասում են պատասխանի: Ունենք անհետ կորածների բավականին մեծ ցուցակ, բայց այդ ցուցակը պետք է ճշգրտվի, որովհետև անհետ կորածների ցուցակից վերջին ամիսներին 10 մարդ հայտնաբերվել են ամենատարբեր հանգամանքներում, նույնիսկ՝ «Զվարթնոց» օդանավակայանում Հայաստանից մեկնելու փորձի ժամանակ», - ասաց Փաշինյանը:
«Եթե ինչ-որ նոր հանգամանք չբացվի, ինչը շատ քիչ հավանական է, որ կբացվի, մեր զոհերի թիվը 4000-ից չի անցնի: Սա էլ շատ մեծ թիվ է, բայց ինչի համար են զոհվել մեր տղաները, զոհվել են, որ Արցախն այսօր լինի», - ասաց նա:

Number of officially confirmed Armenian war casualties as of now reached 3,250 – PM
This was stated by Armenia’s PM Nikol Pashinyan at the meeting with residents of New Yedesia community of Armenia’s Aragatsotn province.
“As of today we have 189 parents who have taken DNA test and are waiting for response. We have a rather big list of missing, but this list still needs to be clarified as 10 people from this list have been found in different circumstances, even in Zvartnots airport trying to leave,” Pashinyan said, adding that if no new circumstance is revealed which is less possible the number of Armenian casualties will not pass 4,000.
“It is a big number too, but what for our boys died, they died for Artsakh to stand today,” he said.