Ընտրություններում ՔՊ-ի ցուցակը գլխավորելու է Նիկոլ Փաշինյանը. Ռուստամ Բադասյան
Արտահերթ ընտրություններում ՔՊ-ի ցուցակը գլխավորելու է Նիկոլ Փաշինյանը, այդ մասին լրագրողներին հայտնեց ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը:
Լրագրողներից մեկը հետարքրքվեց՝ «այս ամենից հետո նրան կընտրե՞ն», ի պատասխան՝ նախարարը փոխադարձ հարց տվեց՝ «ո՞ր ամենից հետո»:
Լսելով արձագանքը, որ Փաշինյանը պարտության սիմվոլ է համարվում՝ Բադասյանն ասաց.
«Մեր քաղաքացիները, կարծում եմ, ցանկացած պարագայում իրենց որոշումը կկայացնեն, և մեր խնդիրն է քաղաքացիներին այդ հնարավորությունը տալ»:
Իսկ թե ե՞րբ է Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական տալու՝ Արդարադատության նախարարը նշեց, որ հունիսի 20-ից կարելի է հետհաշվարկ անել.
«Ոչ շուտ, քան 35, ոչ ուշ, քան 50 օր հետո են տեղի ունենում արտահերթ ընտրությունները, և այդ առումով կարող ենք հետհաշվարկ անել ու մոտավորապես կողմնորոշվել»:

Список партии «Гражданский договор» на внеочередных выборах возглавит Никол Пашинян – Рустам Бадасян
22/03/2021 13:27
Список партии «Гражданский договор» на внеочередных выборах возглавит Никол Пашинян, заявил сегодня в беседе с журналистами министр юстиции Армении Рустам Бадасян.
На вопрос журналиста, и «после всего этого они его выберут», министр юстиции спросил: «После какого всего?».
Услышав в ответ, что Никол Пашинян считается символом поражения, Рустам Бадасян заявил:
«Считаю, что наши граждане во всех случаях примут свое решение и наша задача дать гражданам такую возможность».
На вопрос, когда Никол Пашинян подаст в отставку, министр юстиции ответил, что обратный отсчет можно начать от 20 июня.
«Внеочередные выборы проходят не раньше, чем 35, и не позже, чем через 50 дней, и в данном смысле вы можете реализовать обратный отсчет и приблизительно сориентироваться».