Ընտրություններում ՔՊ-ի ցուցակը գլխավորելու է Նիկոլ Փաշինյանը. Ռուստամ Բադասյան
Արտահերթ ընտրություններում ՔՊ-ի ցուցակը գլխավորելու է Նիկոլ Փաշինյանը, այդ մասին լրագրողներին հայտնեց ՀՀ արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը:
Լրագրողներից մեկը հետարքրքվեց՝ «այս ամենից հետո նրան կընտրե՞ն», ի պատասխան՝ նախարարը փոխադարձ հարց տվեց՝ «ո՞ր ամենից հետո»:
Լսելով արձագանքը, որ Փաշինյանը պարտության սիմվոլ է համարվում՝ Բադասյանն ասաց.
«Մեր քաղաքացիները, կարծում եմ, ցանկացած պարագայում իրենց որոշումը կկայացնեն, և մեր խնդիրն է քաղաքացիներին այդ հնարավորությունը տալ»:
Իսկ թե ե՞րբ է Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական տալու՝ Արդարադատության նախարարը նշեց, որ հունիսի 20-ից կարելի է հետհաշվարկ անել.
«Ոչ շուտ, քան 35, ոչ ուշ, քան 50 օր հետո են տեղի ունենում արտահերթ ընտրությունները, և այդ առումով կարող ենք հետհաշվարկ անել ու մոտավորապես կողմնորոշվել»:

Nikol Pashinyan to head Civil Contract party’s list in elections
The list of the Civil Contract party in the elections will be headed by Nikol Pashinyan, justice minister Rustam Badasyan told the reporters today.
As to whether the citizens will elect him after he has become symbol of defeat, Badasyan said, “I think in any case our citizens will make their decision, and our issue is to give the citizens this opportunity.”
Asked when Nikol Pashinyan will step down, the minister said it is possible to learn from countdown from June 20.
“Not earlier than 35 days not later than 50 days snap elections take place. You may countdown and orient approximately,” he said.