«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» կուսակցությունը մասնակցելու է ընտրություններին և կառուցելու է ռազմական և սոցիալական Հայաստան
22/03/2021 11:24
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» ազգային-քրիստոնյա կուսակցությունը վերահաստատում է Հայաստանում տեղի ունենալիք Ազգային Ժողովի արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու իր պատրաստակամությունը:
«Արտահերթ ընտրություններն օրինական և լեգիտիմ ճանապարհներից են՝ Հայաստանը ամերիկածին և թուրքահպատակ Փաշինյան Նիկոլի իշխանությունից մաքրելու, Հայաստանում Ազգային-Քրիստոնեական արժեհամակարգով առաջնորդվող իշխանություն ձևավորելու, որի առաջնահերթ խնդիրն է լինելու Հայաստանը նորովի՝ որպես ռազմական-սոցիալական պետություն կառուցելը, բարեկամ և ռազմավարական դաշնակից Ռուսաստանի հետ ազնիվ և վստահելի հարաբերություններ կառուցելու, Հայ ժողովրդին անվտանգ ու ազգային արժեհամակարգին հարիր միջավայրում ապրելու և արարելու հնարավորության ընձեռելու համար», - ասված է կուսակցության հայտարարության մեջ:
«Առավել քան վստահ ենք, որ Հայ ժողովուրդն այս անգամ չի ընկնի օտար և թշնամի ուժերի կողմից իրագործվող քարոզչական հնարքների թակարդը, և իր վստահելի ձայնը կտա քաղաքական այն կուսակցությանը, որն, Արցախին, Հայաստանին և Հայ ազգին վտանգ սպառնալու պահին, միշտ իր կյանքը դրել է Հայրենիքի պաշտպանության զոհասեղանին, որն ունի պետության կառավարման փորձառու Առաջնորդ, ում անունը երբեք կապված չի եղել որևէ կոռուպցիոն կամ այլ հանցավոր գործարքների հետ, և քաղաքական ուժեղ թիմ:
«Հայոց Արծիվներ. Միասնական Հայաստան» Ազգային-Քրիստոնյա կուսակցությունը, «Հավատքո՛վ, ուժե՛ղ, միասնակա՛ն» պատգամով, մասնակցելու է 2021 թվականի հունիսի 20-ին Հայաստանում տեղի ունենալիք Ազգային Ժողովի արտահերթ ընտրություններին և Հայ ժողովրդի անմիջական աջակցության և մասնակցության արդյունքում Հայաստանում ձևավորելու է նոր՝ Ազգային-Քրիստոնյա իշխանություն, որն էլ ամեն օր՝ 24-ժամյա ռեժիմով, կառուցելու է Ռազմական և Սոցիալական Հայաստան», - նշված է հայտարարության մեջ:

National-Christian “Armenian Eagles: United Armenia” party confirmed its readiness to participate in the snap parliamentary elections in Armenia.
“Snap election is a legal way to save Armenia from the American marionette, Turkish servant Pashinyan Nikol, aimed at forming parliament in Armenia, being guided with National-Christian system of values the priority of which will be building new Armenia as military-social state, creation of fair and reliable relations with strategic ally Russia to give the Armenian people an opportunity to live and create in secure environment with relevant and worthy national values,” the party said in a statement.
The party also said it is convinced that this time the Armenian people will not fell into the trap of propaganda tricks carried out by foreign enemy forces and will give its vote of trust to the political party which during the danger to Artsakh, Armenia and the Armenian people put his life on the altar of Homeland’s defense and which has an experienced leader whose name has never been associated with corruption or other criminal deals and which has strong team.
The party will participate in the elections with “With belief, strong and united” slogan.
The statement also said that with direct support and participation of the Armenian people at June 20, 2021 elections they will form new National-Christian government in Armenia which will build military-social Armenia every day.