Օնիկ Գասպարյանը պահանջում է քրեական գործ հարուցել Նիկոլ Փաշինյանի և Վաղարշակ Հարությունյանի դեմ՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելու հոդվածով (Armlur)
22/03/2021 18:55
ՀՀ ԶՈւ ԳՇ պետի պաշտոնից իրավունքի ուժով ազատված Օնիկ Գասպարյանը դիմել է գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանին, հայտնում է Armlur.am-ը։
Նա պահանջում է քրեական գործ հարուցել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանի դեմ՝ ՀՀ ՔՕ 308 հոդվածի 2-րդ կետով, այն է՝ պաշտոնեական լիազորությունները չարաշահելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է ծանր հետեւանքներ՝

Former Chief of General Staff of the Armenian Armed Forces Onik Gasparyan has applied to Armenia’s Prosecutor General Artur Davtyan, Armlur.am reports.
Gasparyan demands criminal persecution against PM Nikol Pashinyan and defense minister Vagharshak Harutyunyan under Point 2 of Article 308 of Armenia’s Criminal Code – abuse of power which negligently caused grave consequences.
Speaking to Aysor.am earlier today Onik Gasparyan’s lawyer Artur Hovhannisyan said they will report about crime to relevant bodies following the statement of the government issued today.