Microsoft-ը ևս մեկ սոցցանց կգնի
Ամերիկյան Microsoft ընկերությունը բանակցություններ է վարում Discord սոցիալական ցանցն ավելի քան 10 միլիարդ դոլարով գնելու համար, հաղորդում է Bloomberg-ը՝ հղում անելով իրավիճակին ծանոթ աղբյուրներին:
Նշվում է, որ Discord-ը բանակցություններ է վարում մի քանի հավանական գնորդների հետ, բայց դեռ ոչ մի պայմանավորվածություն ձեռք չի բերվել: Գործակալության աղբյուրներից մեկի համաձայն՝ ընկերությունն, ամենայն հավանականությամբ, կդառնա հանրային, քան կհանվի վաճառքի:
Հայտնի է, որ ավելի վաղ Discord-ը դիմել էր Microsoft- ին՝ ընկերության նկատմամբ հետաքրքրությունը գնահատելու համար, սոցցանցի հետ բանակցությունները վարում էր Microsoft-ի xbox բաժանմունքի ղեկավար Ֆիլ Սպենսերը:
Discord սոցիալական ցանցը ստեղծվել էր 2015-ին, ի սկզբանե այն պետք է հարթակ դառնար գեյմերների համար: Սոցիալական ցանցում օգտատերերը կարող են շփվել՝ օգտագործելով վիդեո և ձայնային հաղորդակցություն, ինչպես նաև հաղորդագրություններ փոխանակելու միջոցով: Discord-ն ունի ամսական ավելի քան 100 միլիոն ակտիվ օգտատեր:

Bloomberg узнал о переговорах Microsoft по покупке еще одной соцсети
Американская компания Microsoft ведет переговоры о покупке социальной сети Discord более чем за $10 млрд. Об этом сообщает агентство Bloomberg со ссылкой на источники, знакомые с ситуацией.
Отмечается, что Discord ведет переговоры с несколькими потенциальными покупателями, но соглашения еще не заключены. По данным одного из источников агентства, компания скорее станет публичной, чем пойдет на продажу.
Известно, что ранее Discord обращалась к Microsoft для оценки интереса к компании, переговоры с соцсетью вел глава отдела Microsoft — xbox Фил Спенсер.
Социальная сеть Discord появилась в 2015 году, изначально она должна была стать платформой для геймеров. В соцсети пользователи могут общаться с помощью видео и голосовой связи, а также обмениваться сообщениями.