«Իսկանդերը» կիրառվել է, այն չի կարող չպայթել. կրած վնասների մասին կարող է տեղեկություն տրամադրել միայն հակառակորդը. Մովսես Հակոբյան (Տեսանյութ)
23/03/2021 13:58
«Իսկանդերը» կիրառվել է, «Իսկանդերը» չի կարող կիրառվել և չպայթել, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարեց ՀՀ ԶՈՒ Գլխավոր շտաբի նախկին պետ Մովսես Հակոբյանը։
«Կրած վնասների մասին միայն և միայն կարող է տեղեկություն տրամադրել հակառակորդը՝ հաշվի առնելով մի քանի հանգամանք», - նշեց Մովսես Հակոբյանը։
Նա ասաց, թե «Իսկանդերի» կիրառման օրը եղել է ամպամած և տեսանելիության խնդիր է եղել։
«Եվ ամենից կարևորը, կրած վնասների մասին միայն կարող է ասել հակառակորդը, եթե մենք այդ տարածքները հետագայում հետ չենք վերցրել։ Իսկ ես գիտեմ՝ որտեղ որ կիրառել են, մենք այդ տարածքները հետ չենք վերցրել և արդյունքները չենք կարող արձանագրել», - ասաց նա։

Only enemy can provide information on damages caused by Iskander – Armenia’s ex-top military says Iskander applied during the Karabakh war
23/03/2021 14:09
Iskander was applied during the war, ex-chief of General Staff Movses Hakobyan said at a news conference today, adding that while applied Iskander cannot fail to explode.
“Only the enemy can provide information about the damages,” Hakobyan said.
He said Iskander was used on a cloudy day, there was an issue of visibility.
“I know where it was used, and we have not taken that territories back and cannot register the results,” he said.