«Հրապարակ». Կարեն Կարապետյանին համոզել չի ստացվել
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Անհատ գործիչների ռեյտինգների ուսումնասիրություններով, հակաիշխանական ճամբարից ամենաբարձր վարկանիշն ունի ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, և ընդդիմության ճամբարում հույսեր էին փայփայում, որ նա կմասնակցի ընտրություններին։
Մեր տեղեկություններով, նրան իր ցուցակում պատվավոր տեղ էր նախատեսել նաև Ռոբերտ Քոչարյանը։ Սակայն փորձերը՝ համոզելու Կարապետյանին, որպեսզի մասնակցի ընտրություններին, դեռ հաջողություն չեն ունեցել՝ նա պայքարող տեսակ չէ։ Ըստ ամենայնի, նրա մասնակցությունն ի վերջո կախված է նրանից, թե ինչ կորոշեն ռուսական իշխանությունները։
Ի դեպ, Կարապետյանն այս ընթացքում ավելի շատ Հայաստանում է եղել, ուստի երկրից բացակայելու հետ կապված որևէ խնդիր չի առաջանա, ինչն էլ թերևս հույս էր ներշնչել ընդդիմադիրներին, որ նա ի վերջո կհամաձայնի մասնակցել ընտրություններին։ Նախկին վարչապետի մասնակցությունը կարող է շատերի պլանները խառնել»։

«Грапарак»: Карена Карапетяна не удалось уговорить
Согласно исследованию рейтинга отдельных деятелей, самый высокий рейтинг в невластном лагере имеет бывший премьер-министр Армении Карен Карапетян и оппозиция надеялась, что он примет участие в выборах, пишет газета «Грапарак».
«По нашим сведениям, достойное место в своем списке предусмотрел для него также Роберт Кочарян. Однако попытки уговорить Карапетяна участвовать в выборах пока не принесли успеха, поскольку он не из тех, кто борется. Судя по всему, его участие будет зависеть от решения российских властей.
Кстати, все это время Карен Карапетян больше находился в Армении, посему проблем с отсутствием из страны не возникнет, что дало надежду оппозиции, что он в конце концов согласится участвовать в выборах. Участие бывшего премьера может расстроить планы многих», - пишет газета.