«Ժողովուրդ».  ՀՅԴ-ն ու Քոչարյանը հավանաբար կմասնակցեն ընտրություններին «Քոչարյան» դաշինքով
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է, որ իր տեղեկությունների համաձայն՝ օրեր առաջ ընդդիմության լիդերների հանդիպում է տեղի ունեցել:
«Տեղեկացանք, որ հանդիպմանը ներկա են գտնվել ՀՀ նախկին նախագահներ Ռոբերտ Քոչարյանն ու Սերժ Սարգսյանը, ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը, «Հայրենիք» կուսակցության առաջնորդ Արթուր Վանեցյանը, ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանն ու ՀՓՇ վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանը:
Ըստ մեր տեղեկությունների՝ հանդիպման ժամանակ քննարկվել է գործող իշխանությունների հետ հունիսի 20-ին արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների գնալու հարցը: Մենք տեղեկացանք, որ շատ նեղսրտած է եղել հատկապես Վազգեն Մանուկյանը, որը հայտարարել է, թե ինքը չի պատրաստվում ընտրություններին մասնակցել, ավելին՝ շարունակելու է փողոցային պայքարը, որի միջոցով վստահ է՝ կկարողանա հասնել ցանկալի արդյունքի:
Վազգեն Մանուկյանն իր խոսքում նշել է, որ հավաքված ուժերն այդպես էլ իրենց ողջ ռեսուրսը չօգտագործեցին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին պաշտոնանկ անելու համար, ինչի համար էլ այսօր ունեն նման իրավիճակ, երբ Փաշինյանն է որոշում՝ երբ և ինչ ձևաչափով պետք է գնան ընտրությունների: Ավելին՝ Մանուկյանն իր խոսքը կառուցել է` ակնարկելով, որ իրենց ներսում եղան ուժեր, ովքեր իշխանությունների հետ բանակցությունների գնացին, նրանց հետ հաշվի նստեցին, դրա համար էլ իրենք պարտվեցին:
Լիդերներից մի քանիսը փորձել են Մանուկյանին վստահեցնել, որ միայն այս տարբերակով կարող են հասնել իշխանափոխության, բայց Մանուկյանն անդրդվելի է մնացել: Իսկ ինչ վերաբերում է ընտրություններին մասնակցելու ձևաչափին, ապա ընդդիմության լիդերները վերջնական որոշում չունեն: Կարծես թե, բացի ՀՅԴ-ից ու Ռոբերտ Քոչարյանից, բոլորը կարծում են, թե պետք է ընտրություններին մասնակցել առանձին-առանձին: ՀՅԴ-ն ու Քոչարյանը հավանաբար կմասնակցեն «Քոչարյան» դաշինքով», - գրում է թերթը:

«Жоховурд»: АРФД и Роберт Кочарян, возможно, сформируют предвыборный блок
Газета «Жоховурд» пишет со ссылкой на свои источники, что несколько дней назад лидеры оппозиции провели встречу.
«По нашим сведениям, на встрече присутствовали бывшие президенты Армении Роберт Кочарян и Серж Саргсян, лидер партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян, председатель партии «Родина» Артур Ванецян, представитель Верховного органа АРФД Ишхан Сагателян и кандидат на пост премьер-министра от «Движения за спасение родины» Вазген Манукян.
На встрече обсуждался вопрос участия в проводимых действующими властями внеочередных парламентских выборах 20 июня. По нашим сведениям, Вазген Манукян был очень расстроен и заявил, что не собирается участвовать в выборах, более того, продолжит уличную борьбу и уверен, что таким путем сможет добиться желательного результата. Вазген Манукян отметил также, что оппозиционные силы так и не использовали весь свой ресурс, чтобы отстранить Никола Пашиняна от власти, из-за этого сегодня оказались в ситуации, когда Пашинян решает, когда и в каком формате они должны идти на выборы. Кроме того, Вазген Манукян намекнул, что внутри движения были силы, которые пошли на переговоры с властью, считались с ними, именно поэтому движение проиграло.
Некоторые из лидеров пытались заверить Вазгена Манукяна, что только таким путем можно добиться смены власти, однако Манукян был непоколебим. Что касается формата участия в выборах, то у лидеров оппозиции пока нет окончательного решения. Кажется, кроме Роберта Кочаряна и АРФ «Дашнакцутюн» все считают, что должны участвовать в выборах самостоятельно. АРФД и Кочарян, возможно, сформируют предвыборный блок», - пишет газета.