Ասադը վերականգնվում է կորոնավիրուսային վարակից հետո
Սիրիայի Արաբական Հանրապետության նախագահ Բաշար ալ-Ասադը և նրա կինը՝ Ասմա ալ-Ասադը, կորոնավիրուսով վարակվելուց հետո վերականգնվում են, հայտնում է ТАСС-ը՝ հղում անելով Ռուսաստանում Սիրիայի դեսպան Ռիադ Հադադին:
«Նախագահի և նրա կնոջ առողջությունը, փառք Աստծո, լավ վիճակում է, և նախագահի աշխատակազմը հայտարարել է, որ առողջության հետ կապված լաբորատոր և ռենտգեն հետազոտությունները հետզհետե վերադառնում են նորմալ մակարդակի: Ըստ բժիշկների ազգային խմբի՝ այս ցուցանիշները լավն են և հաստատում են, որ նրանք վերականգնման փուլում են», - ասել է նա:
Մարտի 8-ից նախագահ Ասադը և նրա ընտանիքը կարանտինում էին՝ կորոնավիրուսի հայտնաբերման դրական թեստից հետո:

Асад идет на поправку после заражения коронавирусом
Президент Сирийской Арабской республики Башар аль-Асад и его супруга Асма аль-Асад идут на поправку после заражения коронавирусом, сообщает ТАСС со ссылкой на посла Сирии в России Рияда Хаддада.
«Здоровье президента и его супруги, слава Богу, в полном порядке, а администрация президента сообщила, что лабораторные и рентген-анализы, связанные с состоянием здоровья, постепенно возвращаются к нормальным показателям. Со слов национальной группы медиков, занимающейся вопросом лечения, эти показатели хорошие и подтверждают, что они на этапе выздоровления», — сказал он.
С 8 марта президент Асад и его семья находятся на карантине после положительного результата анализа на коронавирус.