Թրամփը բանակցություններ է վարում սեփական սոցիալական ցանց ստեղծելու համար
ԱՄՆ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփը համագործակցության բանակցություններ է վարում մի քանի հավելվածի հետ՝ իր սեփական սոցիալական ցանցը ստեղծելու համար, հայտնում է Axios-ը՝ հղում անելով բազմաթիվ աղբյուրների:
Սոցցանցի համար հավելվածների հետ բանակցում են նախկին նախագահը և նրա խորհրդական Դեն Սկավինոն, լավագույն հավակնորդներից մեկը սոցցանցերի քիչ հայտնի FreeSpace հարթակն է, հայտնել են աղբյուրները Axios-ին:
Ըստ իրազեկված աղբյուրի՝ Թրամփը դեռ պետք է վերջնական որոշում կայացնի սոցցանցի վերաբերյալ:
«Դա կարող է լինել մի քանի ընկերություններից ցանկացած մեկը, որոնց հետ այս շաբաթ անցկացվել են մեծ թվով հանդիպումներ», - ասել է աղբյուրը:
Թրամփի ավագ խորհրդական Ջեյսոն Միլլերը կիրակի Fox News-ին հայտնել էր, որ ԱՄՆ նախկին նախագահը նախատեսում է ստեղծել իր սեփական սոցիալական ցանցը երկու-երեք շաբաթվա ընթացքում, որպեսզի դրա միջոցով վերսկսի շփումը համաքաղաքացիների հետ:
«Կարծում եմ, որ նախկին նախագահ Թրամփը երկու-երեք ամիս հետո կվերադառնա սոցցանցեր, և նա դա կանի իր սոցիալական ցանցի միջոցով», - ասել է նա Fox News-ին:
Միլլերը կարծում է, որ նոր հարթակը «կլինի ամենաոճայինը սոցիալական ցանցերում: Դա ամբողջությամբ կփոխի սոցիալական ցանցերի աշխարհը»:

Трамп ведет переговоры для создания собственной социальной сети
Бывший президент США Дональд Трамп ведет переговоры с несколькими приложениями о партнерстве, чтобы создать свою собственную социальную сеть, сообщает Axios со ссылкой на многочисленные источники.
Среди приложений для социальных сетей, с которыми ведет переговоры экс-президент и его советник Дэн Скавино, одним из главных претендентов является малоизвестная платформа для соцсетей FreeSpace, сообщили источники Axios.
По словам осведомленного собеседника, Трамп еще не принял окончательного решения по поводу социальной сети.
«Это может быть любая из нескольких компаний из большого числа встреч, проводимых на этой неделе», - сказал источник.
Старший советник Трампа Джейсон Миллер заявил Fox News в воскресенье, что бывший президент США планирует через две-три недели создать собственную соцсеть, чтобы через неё возобновить общение с согражданами.
«Я думаю, что бывший президент Трамп вернётся в соцсети через два-три месяца, причём он сделает это через собственную социальную сеть», - сказал он телеканалу Fox News.
Миллер полагает, что новая платформа «будет самым модным из того, что есть в соцсетях. Она полностью изменит мир соцсетей».