Անցումային ժամանակաշրջան պետք է լիներ, որից հետո գնալ արտահերթ ընտրությունների. Գոռ Գևորգյան
ԱԺ անկախ պատգամավոր Գոռ Գևորգյանն արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու որևէ քննարկման, այս պահի դրությամբ, չի մասնակցել, սակայն այդ ընտրություններն անցկացնելու հարցը, նրա կարծիքով, օրակարգային է։
«Շատ կարևոր է, որպեսզի իշխանությունները և այս հարցի շուրջ իշխանությունների հետ փոխընմռնման եկած ընդդիմադիրներն ընտրեն ճիշտ ժամանակը։ Ենթադրում եմ, որ այս սեղմ ժամանակաշրջանն ընտրությունները կազմակերպելու համար, ոչ ամբողջությամբ կհամապատասխանի այդ ընտրությունները մեր ժողովրդի պատկերացմամբ անցկացնելու համար», - ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց անկախ պատգամավոր Գոռ Գևորգյանը։
Նրա խոսքով՝ անցումային ժամանակաշրջան պետք է լիներ, որպեսզի ժողովուրդը կարողանար դուրս գալ առկա բարոյահոգեբանական ծանրագույն վիճակից և ըստ էության վերարժևորեր իրողությունները։

Необходим переходный период, после которого можно пойти на выборы – Гор Геворкян
Независимый депутат парламента Гор Геворкян на данный момент не участвовал в каком-либо обсуждении о проведении внеочередных парламентских выборов, однако считает, что это – вопрос повестки.
«Очень важно, чтобы власти и достигшие согласия с властями оппозиционные силы выбрали верный путь. Предполагаю, что организация выборов в такой короткий срок не полностью соответствует тому, чтобы провести выборы так, как представляет наш народ», - заявил в беседе с журналистами Гор Геворкян.
По его словам, необходим переходный период, чтобы народ смог выйти из нынешнего тяжелейшего морально-психологического состояния и переоценил существующие реалии.