Facebook-ն արգելափակել է Վենեսուելայի նախագահի օգտահաշիվը
Facebook սոցիալական հարթակում Վենեսուելայի նախագահ Նիկոլաս Մադուրոյի էջը սառեցվել է: Երկրի ղեկավարը խախտել է կորոնավիրուսի մասին ապատեղեկատվություն տարածելու դեմ քաղաքականությունը, գրում է Reuters-ը:
Մասնավորապես, երկրի նախագահը գրել է, որ կարվատիվիրը, ուրցով լուծույթը, արդյունավետ դեղամիջոց է, որը մարդուն բուժում է կորոնավիրուսից՝ առանց կողմնակի բարդությունների:
Փորձագետների կարծիքով՝ այդ պնդումը հակասական է, քանի որ հաստատված չէ գիտական հետազոտություններով:
Facebook-ը հեռացրել է տեսանյութ, որում Վենեսուելայի նախագահը խթանում է դեղամիջոցները, քանի որ տվյալ բովանդակությունը խախտում է կորոնավիրուսի վերաբերյալ սոցցանցի գործող քաղաքականությունը:

Facebook заблокировал аккаунт президента Венесуэлы
Страница президента Венесуэлы Николаса Мадуро была заморожена на социальной платформе Facebook. Глава государства нарушил политику против распространения дезинформации о коронавирусе, пишет Reuters.
В частности, президент южноамериканской страны написал, что карвативир, пероральный раствор с тимьяном являются эффективными лекарствами, вылечивающими человека от  коронавируса без побочных эффектов.
По словам экспертов, это утверждение спорно, поскольку не подтверждено научными исследованиями.
Facebook удалил видео, в котором президент Венесуэлы продвигает медпрепараты, поскольку данный контент нарушает действующую политику соцсети, касающуюся коронавируса.