Մահճակալային ֆոնդը գրեթե սպառվում է. առաջիկա շաբաթում սպասվում է կորոնավիրուսի ավելի քան 7000 նոր դեպք. Գայանե Սահակյան
29/03/2021 16:59
Շատ բարդ իրավիճակ է, կորոնավիրուսի հայաստանյան վիճակագրությունը ներկայացնելով՝ ասաց ՀՀ ԱՆ Հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի գլխավոր տնօրենի տեղակալ, Իմունականխարգելման ազգային ծրագրի ղեկավար Գայանե Սահակյան:
Նա տեղեկացրեց, որ մահճակալային ֆոնդը գրեթե սպառվում է:
«Հիվանդացության մոտավորապես 90 տոկոսով աճ ունենք: Առաջիկա շաբաթվա ընթացում սպասում ենք ավելի քան 7000 նոր դեպք», - ասաց Սահակյանը:

Коечный фонд почти исчерпан, в течение следующей недели ожидается более 7000 новых случаев – Гаяне Саакян
29/03/2021 17:44
В Армении ситуация с коронавирусом очень сложная, заявила заместитель директора Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Минздрава Армении, руководитель программы иммунизации Гаяне Саакян, представляя статистику случаев заражения COVID-19 в республике.
Она сообщила, что коечный фонд почти исчерпан.
«Зафиксирован приблизительно 90% рост заболеваемости. В течение предстоящей недели ожидается более 7000 новых случаев», - сказала Саакян.
Гаяне Саакян также отметила, что предпринимается все необходимое, чтобы начать  со следующей недели вакцинацию от коронавируса.