Ռուստամ Բադասյանն ու Արայիկ Հարությունյանը քննարկել են արդարադատության ոլորտում ՀՀ-Արցախ փոխգործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մարտի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է ԱՀ արդարադատության նախարար Կարեն Դանիելյանը, քննարկվել են արդարադատության ոլորտում երկու երկրների փոխգործակցությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Այդ համատեքստում երկրի ղեկավարն ընդգծել է համապատասխան գերատեսչությունների միջև կապերի խորացման ու ինտենսիֆիկացման, փորձի փոխանակման անհրաժեշտությունը, ինչը կնպաստի առկա խնդիրների արագ լուծմանը:

Рустам Бадасян и Араик Арутюнян обсудили широкий круг вопросов взаимодействия Армения – Арцах в сфере юстиции
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 29 марта принял министра юстиции Республики Армения Рустама Бадасяна, сообщает пресс-служба президента Арцаха.
На встрече, в которой принял участие министр юстиции Арцаха Карен Даниелян, был обсужден широкий круг вопросов, касающихся взаимодействия двух стран в сфере юстиции.
В этом контексте глава государства подчеркнул необходимость углубления и интенсификации связей, обмена опытом между соответствующими ведомствами, что окажет содействие быстрому решению существующих проблем.