Վերահսկողական գործառույթներ իրականացնելու նպատակով վարչապետը ՊՎԾ ղեկավարին գործուղել է Սյունիք
Վերահսկողական գործառույթներ իրականացնելու նպատակով Պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավար Տիգրան Ուլիխանյանը մարտի 27-31-ը ներառյալ կգործուղվի Սյունիքի մարզ: Այդ մասին վարչապետը որոշում է ստորագրել:
«Ղեկավարվելով «Կառավարության կառուցվածքի և գործունեության մասին» Հայաստանի Հանրապետության օրենքի 7-րդ հոդվածի 5-րդ մասով՝
1. Վերահսկողական գործառույթներ իրականացնելու նպատակով Պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավար Տիգրան Ուլիխանյանին 2021 թվականի մարտի 27-31-ը ներառյալ գործուղել Հայաստանի Հանրապետության Սյունիքի մարզ (Սիսիան, Գորիս, Մեղրի և Կապան)։
2. Տիգրան Ուլիխանյանի գործուղման գիշերակացի և օրապահիկի ծախսերը կատարել Հայաստանի Հանրապետության 2021 թվականի պետական բյուջեով Պետական վերահսկողական ծառայության պահպանման ծախսերում ներքին գործուղումների համար նախատեսված միջոցների հաշվին:
3. Պետական վերահսկողական ծառայության ղեկավարին՝ գործուղումից վերադառնալուց հետո եռօրյա ժամկետում Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմ ներկայացնել գործուղման արդյունքների մասին հաշվետվություն», - նշված է որոշման մեջ:

Руководитель Государственной контрольной службы командирован в Сюник для осуществления контрольной деятельности
29/03/2021 11:16
Руководитель Государственной контрольной службы Тигран Улиханян 27-30 марта командирован в Сюникскую область для осуществления контрольной деятельности. Решение подписано премьер-министром Армении.
«Руководствуясь частью 5 статьи 7 закона «О деятельности и структуре правительства»
1. Руководитель Государственной контрольной службы Тигран Улиханян 27-31 марта включительно командирован в Сюникскую область Армении (Сисиан, Горис, Мегри и Капан) для осуществления контрольной деятельности.
2. Расходы на суточные и проживание Тиграна Улиханяна произвести за счет предусмотренных государственным бюджетом 2021 года средств на содержание Государственной контрольной службы и внутренние командировки.
3. Руководителю Государственной контрольной службы в трехдневный срок после возвращения представить аппарату премьер-министра отчет об итогах командировки», - говорится в решении.