Փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը պահանջում է, որ Մարտի 1-ի գործով դատավար Աննա Դանիբեկյանն իրենից ներողություն խնդրի
ՀՀ նախկին փոխվարչապետ Արմեն Գևորգյանի փաստաբան Էրիկ Ալեքսանյանը պահանջում է, որ Մարտի 1-ի գործով դատավար Աննա Դանիբեկյանն իրենից ներողություն խնդրի։
«Դիմել եմ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Աննա Դանիբեկյանին ինձանից ներողություն խնդրելու և իմ նկատմամբ անհիմն կերպով կիրառված դատական սանկցիան չեղարկելու պահանջով»,-այս մասին հայռտնել է փաստաբանը։
Հիշեցնենք՝ Ռոբերտ Քոչարյանի և մյուսների գործով նախորդ դատական նիստի ժամանակ դատարանը սանկցիա կիրառեց Էրիկ Ալեքսանյանի նկատմամբ. պատճառը՝ փետրվարի 23-ին «չարամտորեն չի ներկայացել նիստին»:

Адвокат Эрик Алексанян требует, чтобы судья по делу 1 марта Анна Данибекян извинилась перед ним
Адвокат бывшего вице-премьера Армении Армена Геворкяна Эрик Алексанян требует, чтобы судья по делу 1 марта Анна Данибекян принесла ему свои извинения.
«Я обратился к судье суда общей юрисдикции Анне Данибекян с требованием извиниться передо мной и отменить необоснованно примененную судебную санкцию», - сообщил адвокат.
Напомним, на прошлом заседании по делу Роберта Кочаряна и других высокопоставленных должностных лиц судья Анна Данибекян применила судебную санкцию в отношении Эрика Алексаняна из-за того, что 23 февраля он «злонамеренно не явился на заседание».